کد خبر: ۲۰۱۹۸
۱۳:۲۸ -۲۲ آذر ۱۳۹۹
رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: از ابتدای آذر ماه تاکنون ۴۹۵ تیم امدادرسانی به بیش از سی هزار نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی امدادرسانی کرده اند.

نشان تجارت - مهدی، ولی پور با اشاره به عملیات امدادرسانی از اول تا ۲۱ آذرماه گفت: در این مدت، ۲۸ استان کشور (همه استان‌ها به جز خراسان رضوی، خراسان شمالی و البرز) متاثر از حوادث جوی بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر عنوان کرد: در آذر ماه با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی در خصوص تشدید فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما، سازمان امداد و نجات در استان‌های مربوطه وضعیت آماده باش اعلام کرد، که منجر به امدادرسانی ۴۹۵ تیم امدادرسانی به بیش از سی هزار نفر از هموطنانمان شد.

وی ادامه داد: در این مدت به هم‌وطنان در ۲۸۹ شهر و روستا و مناطق عشایرنشین و ۵۳ محور کوهستانی امدادرسانی شده و سی هزار و ۷۲۴ نفر از خدمات امدادی بهره‌مند شدند و ۹ نفر از عزیزان را در این حوادث از دست دادیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، درباره نجات و اسکان اضطراری هموطنان متاثر از حوادث جوی، تاکید کرد: در این مدت با تلاش ۴۹۵ تیم عملیاتی متشکل از ۲۰۶۲ امدادگر و نجاتگر هلال احمر، ۱۷۲۳ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و ۳۰۸ واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شد.

ولی پور از رهاسازی خودرو‌ها از گل و لای و برف سخن گفت و ادامه داد: در مجموع ۳۹۳ خودرو از گل و لای و برف رها سازی شد و همچنین ۳۳ نفر به مناطق امن منتقل شدند.

ولی پور در پایان گفت: در آذر ماه سال جاری، ۳۷۲ دستگاه چادر، ۸۵۵۸ تخته پتو، ۳۹۹۱ تخته موکت، شانزده هزار و ۵۵۱ کیلوگرم نایلون، ۶۱۰۴ کیلوگرم قند و شکر، ۲۵۹۸ بسته غذایی و پانزده هزار و ۲۰۳ بطری آب معدنی بین آسیب دیدگان از حوادث جوی، توزیع شده و عملیات امدادرسانی در ۴ استان بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و فارس ادامه دارد.

منبع: مهر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون