کد خبر: ۲۰۰۳۴
۱۱:۵۳ -۱۷ آذر ۱۳۹۹

نشان تجارتچند ماه پیش سازمان لیگ با ابلاغی اعلام کرد که استخدام خارجی‌ها در فوتبال باشگاهی ممنوع است، اما باید به صراحت بگویم این تصمیم یک شبه کاملاً غیرکارشناسی بود.

برای اینکه در هر حوزه‌ای تصمیمی گرفته شود، باید اتاق فکر تشکیل داد و با نظر کارشناسی و خردجمعی تصمیم را به قانون رساند، مخصوصاً اگر آن تصمیم کلان باشد و افراد و تشکیلات بسیاری را شامل شود.

اینکه قیمت ارز بسیار بالا رفته و کشور در این بخش با مشکل روبروست را قبول دارم، اما اگر آسیب‌شناسی درستی صورت می‌گرفت به این راحتی نمی‌بایست فوتبال کشور را از دانش فوتبال روز دنیا دور می‌کردند.

هرچند تا حدی جلوی بریز و بپاش‌ها گرفته شد و هزینه‌کرد ارزی در فوتبال نظم و نسق پیدا کرد، اما نباید به‌خاطر برخی تجربه‌های غیرمنطقی چند مدیر در دوره‌های خاص، همه را از این امکان بی‌بهره کرد.

ماه‌هاست که این قانون باعث شده نقش دلالان در بازار فوتبال کشور پررنگ شود و آن‌ها بیشتر میدان‌داری کنند. به نوعی این تصمیم یک شبه به نفع این افراد که متاسفانه برای فوتبال کشور مفید نیستند، تمام شد.

اکنون در این قانون جدید، تیم‌هایی که در فصل‌های گذشته بازیکن خارجی جذب کرده‌اند بودند و این بازیکنان را پیش از تصویب این قانون در تیم داشتند، صاحب‌اختیار بودند در صورت علاقه با آن‌ها تمدید کنند که به‌نظرم این بند قانون بسیار عجیب بود و باعث شد خیلی از تیم‌هایی که قبلاً بازیکن خارجی نداشتند و این فصل برای این موضوع برنامه‌ریزی کرده بودند، به‌طور خاص ضرر کردند.

در نهایت باید بگویم این قانون به بدنه فنی فوتبال کشور آسیب زده و به نوعی همه تیم‌ها از این تصمیم متضرر شدند. باید توجه داشت که برای پیشرفت نباید راه ورود دانش به مرزها را بست.

*مربی تیم ملی فوتبال نوجوانان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن ۹۹
شاخص کل به کانال ۱.۲ میلیونی بازگشت
نرخ تورم دستوری توسط مرکز آمار منتشر شد
تورم سالانه خوراکی‌ها به ۶۰ درصد رسید
گوناگون