پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

چه شد که بازار مسکن توقف کرد؟

پس از سه ماه افت نرخ‌های پیشنهادی، بازار مسکن در حالت رکود معاملاتی و ثبات نسبی قیمت قرار گرفته که عوامل مختلفی از سوی کارشناسان برای این موضوع عنوان می‌شود.
یک کارشناس مطرح کرد

مقطع فعلی می‌تواند آغاز رکود مسکن باشد

یک کارشناس بازار مسکن گفت: مقطع کنونی می‌تواند آغاز دوره رکود و ثبات قیمت سه تا پنج ساله بخش مسکن باشد، به شرطی که این حوزه از ناحیه عوامل سیاسی و اقتصاد کلان دچار شوک نشود.
علیرضا پاک‌فطرت، عضو کمیسیون عمران مجلس

لایحه‌ای که پروژه‌های تعطیل عمرانی را به پایان می‌رساند / هر وقت دولت پول کم می‌آورد از بودجه‌های عمرانی برمی‌دارد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امروزه وزیر و مدیر طبق قانون اختیار زیادی ندارند که بخش خصوصی را در شراکت اجرایی سهیم کنند. به‌طور مثال اگر وزیر با بخش خصوصی قراردادی ببندد که فلان سد ساخته شود، قانون مدونی وجود ندارد، یعنی اگر هر لحظه اتفاقی بیفتد، سازمان‌های نظارتی می‌توانند وزیر را زیر سوال ببرند.

کاهش بی سابقه قیمت مسکن طی سال‌های اخیر

به استناد گزارش اخیر مرکز آمار از تحولات بازار مسکن در شهر تهران، تورم ماهانه خرید و فروش ملک در پایتخت منفی ۵/ ۸ درصد بوده است که از یک افت بی‌سابقه حداقل طی سال‌های گذشته حکایت دارد.
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور تشریح کرد

سونامی افزایش قیمت مسکن در سایه فقدان تولید

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان کشور گفت: ما به عنوان کارفرما، مخالف افزایش دستمزد نیستیم؛ در دو ماه آینده در حوزه تولید مسکن افزایش دستمزد خواهیم داشت که مجدداً تمام این افزایش قیمت‌ها اعم از افزایش قیمت دستمزد و مصالح، تاثیر خود را بر قیمت مسکن خواهد گذاشت و با توجه به این شرایط، بنده امیدی به کاهش قیمت مسکن ندارم.
با وام چند متر خانه می‌توان خرید؟

افزایش وام مسکن جدی شد

در حالی که افزایش بی‌سابقه قیمت مسکن طی دو سال گذشته، اثرگذاری وام مسکن در خرید را به شدت کاهش داده، امروز قرار است مسئولان درباره افزایش مبلغ این وام تصمیم‌گیری کنند.

آینده مسکن سازی در ایران

مشکل اساسی که همیشه در امر مسکن‌سازی‌ در دولت‌های مختلف بعینه شاهد آن بودیم و هستیم بی‌برنامگی در این زمینه است و ۴۰سال است کل جامعه ما از دهک‌های پایین تا دهک‌های میانی و بالا با آن درگیرند و تا به حال طرح اساسی درازمدت بیست‌ساله و یک برنامه میان‌مدت ده‌ساله برای بخش ساختمان و مسکن نوشته و تدوین نشده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

وام اجاره مسکن تا پایان بهمن تمدید شد

معاون وزیر راه و شهرسازی تمدید وام ودیعه اجاره را تا پایان بهمن مربوط به متقاضیانی دانست که پیش‌تر ثبت‌نام کرده‌اند و بنا به دلایلی نتوانستند مدارک خود را تکمیل کنند.

تمدید تعلیق پروازها به انگلستان به دلیل کرونای انگلیسی

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تعلیق پروازها بین ایران و انگلستان که به دلیل کرونای انگلیسی تا ۱۴دی‌ اعلام شده بود، تا ۳۰دی‌ماه ۹۹ تمدید شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس یازدهم مطرح کرد

تسهیلات بانکی باید ۷۰ درصد هزینه ساخت مسکن را پوشش دهد / بستن بودجه غیرواقعی عامل به نتیجه نرسیدن طرح‌های اشتغالزایی

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با طرح «جهش تولید و تامین مسکن» که مطرح کردیم، تکلیف در حوزه مسکن روشن شده است. هر اقدامی که برای مسکن بخواهد انجام شود باید در قالب این طرح باشد.
۱
گوناگون