کد خبر: ۵۳۸۱۵
۰۰:۴۶ -۰۱ تير ۱۴۰۳

برگزاری نمایشگاه گروهی عکس «ناسان» در گالری زرنا

آیین گشایش نمایشگاه گروهی عکس «ناسان» روز جمعه، اول تیرماه در گالری زرنا برگزار می‌شود.

نشان تجارت - به گزارش روابط‌عمومی این رویداد، نمایشگاه گروهی عکس «ناسان» ساعت ۱۶ روز جمعه، اول تیرماه طی مراسمی در گالری زرنا آغاز به کار خواهد کرد و تا روز ۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.

این نمایشگاه گروهی، شامل آثار عکاسی دانشجویان دانشکده هنر تهران مرکزی است که توسط استاد «زینب نظری» گردآوری شده و کیوریتوری آن را «شقایق عبدالوند»،کارشناس ارشد رشته نقاشی و برگزارکننده ده‌ها نمایشگاه و جلسه نقد و بررسی فیلم و نشست‌های هنری، بر عهده دارد. 
هنرمندانی که در نمایشگاه عکس «ناسان» شرکت دارند، عبارتند از:

آرتین ایوانی‌کرمانشاهی، الهه علوی، امیرعلی سیستانی وجویه، آیدا منصوریه، پارمیدا کریمی، پردیس رازقی، حدیث گشانی، دل‌آرام مقداری، ریحانه رامش، زهرا افضل‌خانی، زهرا کریم‌زاده، سپهر ستخر، سمانه فرهنگی، شادان لطفی، شقایق بهاءالدین اسلام، شکیبا قانع، فاطمه سمیعی پاقلعه، مائده سرخیل، محمدحسن محمدی، منصوره کولیوند، محمدمهدی رحمانی، مهسا ذولفقاری، نسترن عسگری، هانیه عسگری، هانیه غروی، امیرحسین طاهری.

استاد زینب نظری در استیتمنت این نمایشگاه آورده است:«نگاه عکاسانه مفهوم متفاوت‌دیدن و تغییر زاویه‌ها و ریزبینی‌ست. مگر می‎شود کلاس‌های درس عکاسی طبق روال تمام کلاس‌ها به میز و تخته ختم شود؟ اگر قرار بر پرورش‌دادن عکاس هنرمند با همین مفهوم متفاوت‌دیدن باشد، پس باید شیوه‌های آموزشی متفاوت را الگو و تست کرد. بر آن شدیم که کلاس درسی خود را فراتر از معمول ببریم که منجر به برگزاری نمایشگاه شود؛ نمایشگاهی که تلاش تک‌تک خود دانشجویان بود، مانند پیداکردن گالری، پیداکردن مرکز چاپ باکیفیت و قاب‌سازی مناسب. من به عنوان استاد فقط مسیر را مشخص می‌کردم و وظایف را تقسیم می‌کردم و کاملاً با خواست قبلی هر دانشجو را در مسیری برای به هدف‌رساندن وظایفی قرار می‌دادم.

برگزاری نمایشگاه گروهی عکس «ناسان» در گالری زرنا

در این کلاس و بهتر بگویم در این نمایشگاه از انتخاب عکس‌ها گرفته تا رنگ قاب و... حاصل نظرسنجی گروهی و اشتراک بوده و حتی وقتی تصمیم بر انتخاب نام نمایشگاه گرفتیم، به دو دلیل «ناسان» را انتخاب کردیم:۱ـ عکس‌ها موضوع واحد ندارند و حاصل نگاه‌های متفاوت است.۲ـ نتیجه کار گروهی ما از دل یک عدم اتفاق نظر است. پس چه ناسان اما زیبا این کار را شکل دادیم و تمرین عملی برای واحد درسی عرضه و نمایش عکس انجام دادیم و در نهایت تجربه پایان تحصیلی دانشجویان ترم ۸ را رقم زدیم».

علاقه‌مندان به تماشای آثار عکاسی نمایشگاه «ناسان»، می‌توانند طی روزهای اول تا ششم تیرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به گالری «زرنا» در نشانی خیابان انقلاب، بین وصال و دانشگاه تهران،کوچه اسکو، پلاک۱۰، طبقه ۲ مراجعه بکنند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون