کد خبر: ۵۳۵۱۳
۱۴:۴۶ -۱۵ خرداد ۱۴۰۳

با روی کار آمدن جلیلی چه سرنوشتی در انتظار دلار است؟

چهره اقتصادی معروف به بهانه برگزاری چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در کشور روند قیمتی دلار را در صورت روی کار آمدن کاندیدایی، چون سعید جلیلی پیش‌بینی کرد.

با روی کار آمدن جلیلی چه سرنوشتی در انتظار دلار است؟

نشان تجارت - چهره اقتصادی معروف به بهانه برگزاری چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در کشور روند قیمتی دلار را در صورت روی کار آمدن کاندیدایی، چون سعید جلیلی پیش‌بینی کرد.

سیدمحمد صادق الحسینی، چهره اقتصادی معروف به سوالی درباره چرایی گران شدن نرخ دلار در صورت روی کار آمدن سعید جلیلی پاسخ داد.

این اقتصاددان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام آورد: آن‌هایی که طرفدار سعید جلیلی هستند پیام میدهند و معترض هستند که چطور کاندیدا شدن یک نفر می‌تواند عامل افزایش نرخ دلار بشود؟

او در ادامه در پاسخ به این سوال نوشت: بازار‌ها بسیار باهوش هستند. هر اتفاق سیاسی یا احتمال اتفاق سیاسی برای فعالین هر بازار معنایی دارد. کسی که احتمال بدهد جلیلی ممکن است رئیس جمهور شود طبیعی است که احتمال دهد روابط با خارج سخت‌تر و شرایط داخلی پرتنش‌تر می‌شود لذا پیش بینی افزایش نرخ دلار رو کرده و از همین حالا روی دلار می‌بندد و همین باعث افزایش نرخ‌های لحظه‌ای می‌شود. همه جای دنیا با این سطح افزایش در ریسک این اتفاقات طبیعی است و این مختص ایران نیست.

با روی کار آمدن جلیلی چه سرنوشتی در انتظار دلار است؟

ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون