کد خبر: ۵۲۹۷۰
۲۱:۰۰ -۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳

درخواست اتحادیه اروپا از چین درباره ایران

رئیس کمیسیون اروپا در ادامه اتهام‌زنی‌های رهبران غربی مبنی بر ارسال موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به روسیه، از رئیس جمهوری چین که به پاریس سفر کرده است، خواست تا آنچه که وی «گسترش غیرمسئولانه موشک و پهپادهای ایران» نامید را محدود کند.

اتحادیه اروپا

نشان تجارت - اورسولا فون در لاین روز دوشنبه پس از دیدار با شی جین‌پینگ رئیس‌جمهوری چین، در گفتگو با خبرنگاران ادعا کرد: «بر این باوریم که چین می‌تواند نقش مهمی در محدود کردن گسترش غیرمسئولانه موشک‌های بالستیک و پهپاد‌های ایرانی ایفا کند.»

بر اساس این گزارش، رئیس کمیسیون اروپا همچنین خوستار برقراری آتش‌بس در درگیری میان رژیم اسرائیل و حماس شد.

امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه امروز در کاخ الیزه با همتای چینی خود جین‌پینگ و فون در لاین در نشستی سه‌جانبه با محوریت روابط اروپا و چین دیدار و گفتگو کرد.

تارنمای روزنامه گاردین پیشتر با اعلام آغاز این دیدار سه جانبه به نقل از فون درلاین نوشت: اتحادیه اروپا و چین به دنبال روابط حسنه بوده و با توجه به اهمیت جهانی چین، تعامل ما کلید تضمین احترام متقابل، پیشگیری از سوء تفاهم و یافتن راه حل چالش‌های جهانی است.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که رئیس‌جمهوری چین برای نخستین بار در پنج سال اخیر به اروپا سفر کرده و این سفر با افزایش تنش‌های تجاری همزمان شده است.

بروکسل مشغول تحقیق از برخی صنایع چینی از جمله در زمینه صادرات وسائل نقلیه برقی است و پکن نیز اقدام مشابهی را در خصوص واردات مشروبات الکلی از فرانسه در دست دارد.

برچسب ها:
ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون