کد خبر: ۵۲۲۹۹
۱۸:۰۰ -۱۹ فروردين ۱۴۰۳

وضعیت جدید آب و هوای کشور؛ شدت فعالیت سامانه بارشی مناطق ایران

بنا به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا روز چهارشنبه (۲۲ فروردین) و پنجشنبه (۲۳ فروردین) فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور تشدید می‌شود.

 									 وضعیت آب و هوا

نشان تجارت - صادق ضیاییان براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی اظهارکرد: طی سه روز آینده در شمال غرب، غرب و مناطقی از جنوب غرب ابرناکی و بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود همچنین روز چهارشنبه (۲۲ فروردین) بارش ضمن تشدید در غرب و شمال غرب، به مناطقی از مرکز، جنوب، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس و البرز مرکزی نیز کشیده خواهد شد.

وی اضافه کرد: پنجشنبه (۲۳ فروردین) سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور فعال خواهد بود همچنین پنجشنبه بارش در سواحل دریای خزر، شمال شرق و مناطق شمالی در شمال غرب شدت خواهد داشت.

ضیاییان در ادامه اظهارکرد: طی سه روز آینده در نیمه شرقی و جنوب غرب کشور، چهارشنبه و پنجشنبه در مرکز و جنوب کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط خیزش گرد وخاک مورد انتظار است.

وی اضافه کرد: تا سه شنبه دریای خزر و طی دو روز آینده شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشوردرباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۰ فروردین) کمی ابری تا قسمتی ابری و وزش باد با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۲۱ فروردین) کمی ابری تا قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا اردبیل با کمینه ۳ و ۴ درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه دمای ۳۵ و ۳۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

برچسب ها:
ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون