کد خبر: ۵۱۹۶۷
۰۹:۰۰ -۰۶ فروردين ۱۴۰۳
بانک مرکزی در واکنش به اعتراض‌های مردمی و اخبار مربوط به کمبود اسکناس در عابربانک‌ها اطلاعیه‌ای صادر کرد.

اطلاعیه بانک مرکزی درباره کمبود اسکناس در عابربانک‌ها

نشان تجارت - بنابر اعلام بانک مرکزی، ناظران پولی این بانک نیز با توجه به فعالیت ‎شعب کشیک بانک‌ها در ایام تعطیلات نوروز، در محل خدمت خود در همه استان‌های کشور حضور داشته و تا پایان تعطیلات (۱۵ فروردین) نیز آمادگی لازم برای تامین وجه نقد مورد نیاز بانک‌ها و عابربانک‌ها وجود دارد.

بانک مرکزی در واکنش به اعتراض‌های مردمی و اخبار مربوط به نبود اسکناس در عابربانک‌ها اعلام کرد: کمبودی در تامین اسکناس ‎خودپردازهای بانکی وجود ندارد؛ تامین اسکناس ‎خودپردازهای بانکی طبق روال انجام می‌شود و هیچ کمبودی وجود ندارد.

طبق اعلام بانک مرکزی، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده از میزان مصرف وجه نقد در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز، این ‎بانک به میزان کافی انواع وجوه نقد مورد نیاز را در اختیار بانک‌ها قرار داده و بانک‌ها نیز با توجه به موجودی کافی، نسبت به شارژ کلیه دستگاه‌های خودپرداز در شبکه بانکی اقدام کرده‌اند.

در اطلاعیه بانک مرکزی آمده است:

«بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده از میزان مصرف وجه نقد در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز، به میزان کافی انواع وجوه نقد مورد نیاز را در اختیار بانک‌ها قرار داده و بانک‌ها نیز با توجه به موجودی کافی نسبت به شارژ کلیه دستگاه‌های خودپرداز در شبکه بانکی اقدام نموده‌اند.

از طرفی ناظران پولی این بانک نیز با توجه به فعالیت شعب کشیک بانک‌ها در ایام تعطیلات نوروز در محل خدمت خود در همه استان های کشور حضور داشته و تا پایان تعطیلات (۱۵ فروردین) نیز آمادگی لازم برای تامین وجه نقد مورد نیاز بانک‌ها وجود دارد.

از این رو هیچ‌گونه کمبودی در خصوص تامین ‎اسکناس و ایران چک مورد نیاز بانک‌ها جهت پول‌گذاری دستگاه‌های ‎#خودپرداز از طرف بانک‌ها وجود ندارد.»

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون