کد خبر: ۵۰۸۵۲
۰۰:۱۵ -۲۶ بهمن ۱۴۰۲
آیین تکریم و تجلیل از خدمات فرهنگی، ادبی و معنوی «استاد محمود حکیمی» با همت بنیاد ملی نخبگان و با حضور جمعی از مسئولان و نخبگان کشور برگزار می‌شود.

برگزاری مراسم تکریم پیشکسوت ادبیات از سوی بنیاد ملی نخبگان

نشان تجارت - آیین تکریم و تجلیل از خدمات فرهنگی، ادبی و معنوی «استاد محمود حکیمی» نویسنده و پیشکسوت ادبیات دینی در ایران و خادم فرهنگ عاشورا با حضور جمعی از مسئولان، نویسندگان و استعداد‌های برتر کشور، به همت دفتر تکریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان و بنیاد نخبگان استان تهران روز شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

محمود حکیمی (متولد ۱۳۲۳، تهران) یکی از نویسندگان و مترجمان پرکار ایرانی است. وی در سال ۱۳۲۳ در تهران متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه، برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی وارد دانشگاه تربیت معلم شد و پس از مدتی تدریس در مدارس تهران، برای ادامه تحصیل در رشته تعلیم و تربیت به انگلستان رفت و پس از دریافت درجه فوق لیسانس و بازگشت به ایران، به تدریس در مراکز تربیت معلم پرداخت.

محمود حکیمی از روزگار تحصیل به ادبیات فارسی و تاریخ تمدن علاقه داشت و با این گرایش به مطالعه آزاد می‌پرداخت. وی سال‌ها در مدارس تهران به عنوان معلم زبان انگلیسی کار کرده و پس از بازگشت از انگلستان به عنوان مدرس تعلیم و تربیت در مراکز تربیت معلم به تدریس اشتغال داشته و اکنون نیز مدتی است بازنشسته شده و به تحقیق و تألیف می‌پردازد.

مطالعه، تحقیق و تألیف و سرودن اشعاری با مضمون ادبیات معاصر و انقلابی ایران و تألیف کتبی پیرامون تاریخ تمدن از کار‌های روزمره محمود حکیمی است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، بنیاد ملی نخبگان با هدف الگوسازی سرآمدان کشور و به‌منظور آشنایی مستعدان و آحاد جامعه با سیر اجتماعی و حرفه‌ای این نخبگان، چاپ و نشر زندگی‌نامه‌های ایشان را مورد حمایت قرار می‌دهد.

برچسب ها: نشان تجارت نخبه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون