کد خبر: ۵۰۶۵۱
۲۰:۰۰ -۱۹ بهمن ۱۴۰۲
با حضور سرکنسول ایران انجام شد
سرکنسول ایران در آستراخان در مراسم بازدید و اهتزاز پرچم ایران برفراز کشتی تجاری خریداری شده گفت که در حال حاضر تعداد زیادی از کشتی‌ها با پرچم ایران در خزر و ولگا تردد می‌کنند.

اهتزاز پرچم ایران بر فراز کشتی تجاری خریداری شده در آستراخان

نشان تجارت - در مراسمی با حضور مهدی آکوچکیان، سرکنسول ایران در آستراخان در محل «آلفا پورت» از کشتی ایرانی «انزلی» متعلق به شرکت خصوصی حمل و نقل کشتیرانی بازدید به عمل آمد و پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز این کشتی به اهتزاز درآمد

سرکنسول ایران با حضور در جمع دریانوردان و‌ ملوانان این کشتی از تلاش‌های انجام شده برای توسعه ناوگان کشتیرانی ایران در دریای خزر حمایت و آمادگی سرکنسولگری برای تقویت شرکت‌های حمل و‌ نقل بخش خصوصی کشتیرانی ایران را اعلام کرد.

آکوچکیان با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص اظهار داشت: خوشبختانه مناسبات ایران و روسیه در ابعاد مختلف و به ویژه اقتصادی رو به توسعه است و در حال حاضر تعداد زیادی از کشتی‌ها با پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در خزر و ولگا تردد می‌کنند.

وی با بیان اینکه کریدور شمال - جنوب عملیاتی شده، خاطرنشان کرد: نیاز است که زیرساخت‌ها به همان اندازه تقویت شود.

سرکنسول ایران با بیان اینکه لایروبی ولگا در حال تکمیل شدن است و کشتی‌ها قادر هستند با حداکثر ظرفیت خود بارگیری کنند، افزود: حجم مبادلات بین ایران و روسیه از طریق خزر در آینده نزدیک بیشتر افزایش خواهد یافت.

مسؤول شرکت دریادلان نیز در این خصوص گفت که قرار است در آینده کشتی‌های بیشتری خریداری شود و با پرچم جمهوری اسلامی ایران به فعالیت تجاری در خزر بپردازد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون