کد خبر: ۵۰۶۴۲
۱۴:۰۰ -۱۹ بهمن ۱۴۰۲
جمعی از مسئولان نظام، نمایندگان و سفرای کشور‌های اسلامی و تا دقایقی دیگر با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.

دیدار رهبر انقلاب با مسئولان نظام و سفرای کشور‌های اسلامی

نشان تجارت - همزمان با خجسته عید مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلّی‌الله‌علیه‌و آله‌وسلّم، صبح امروز (پنج‌شنبه) جمعی از مسئولان نظام، نمایندگان و سفرای کشور‌های اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.

گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار به شرح زیر است:

تبریک عرض می‌کنم عید شریف و بزرگ مبعث را به همه ملت ایران و به همه مسلمانان عالم. عید مبعث یادآور بزرگترین حادثه تاریخ است. با جرأت می‌توان گفت که مبارکترین و بزرگترین حادثه‌ای که در دنیا در طول تاریخ برای بشریت اتفاق افتاده، بعثت نبی مکرم اسلام است. نسخه کامل، نهایی و همیشگی و دائمی سعادت بشر، چه سعادت دنیا، چه سعادت آخرت در بعثت ارائه شد.

مصیبت غزه مصیبت بشریت است و نشان می‌دهد نظم کنونی جهانی نظم باطلی است و این قابل دوام نیست

امروز ما مخاطب بعثتیم. بعثت در میان ما هم هست. یعنی همین حالا نبی مکرم اسلام در حال تعلیم و تزکیه ما است. همین حالا ما مخاطبیم، مخاطب بعثتیم. در طول تاریخ ابدی بشریت این وجود خواهد داشت، همیشه بشریت مخاطب تعلیم و تربیت و تزکیه پیغمبر اکرم است.

پیغمبر همین طور که در آن روز مردم را به دوری از بت‌ها و شکستن بت‌ها دعوت کرد، امروز هم همین خطاب وجود دارد. اولین بت هم بت خود ما است، بت درون خود ما، بت نفس ما. اول خودمان را باید اصلاح کنیم. اول جامعه خودمان را باید اصلاح کنیم.

این مطالبه نبی مکرم اسلام و بعثت اسلام از خود ما است. ما که اصلاح بشویم یک نمونه اصلاح‌شده اسلام را به بشریت اگر نشان بدهیم، خودش جاذبه دارد و جذب می‌کند.

پیغمبر امروز دارد دعوت می‌کند ما را. همه ما را. امّا دعوت شونده اجابت نکند اتفاقی نمی‌افتد. آنچه که در انقلاب ما اتفاق افتاد این بود که دعوت شونده‌ها اجابت کردند، امام بزرگوار سخن پیغمبر را، بعثت پیغمبر را برای مردم بیان کرد از مردم مجاهدت را مطالبه کرد مردم هم اجابت کردند. این حرکت عظیم اتفاق افتاد این کار بزرگ انجام گرفت.

پیغمبر دارد الآن دعوت می‌کند ما را. ما همان آخرینی هستیم که لمّا یلحقوا بهم. ما باید اجابت کنیم. در روز عید مبعث، سالگرد مبعث به این نکته باید توجه کنیم که ما هم مورد خطاب بعثت نبی مکرم اسلام هستیم. اگر ما هم عمل نکنیم می‌شویم مثل همان. مَثَلُ الَّذِینَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ یَحْمِلُوهَا.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون