کد خبر: ۴۹۴۷۷
۰۹:۱۲ -۰۵ آذر ۱۴۰۲
محدوده اجاره بهای ماهانه کل یک واحد مسکونی معمولی و میان متراژ در پایتخت به حول و حوش ۲۰ میلیون تومان در ماه رسیده است.

قیمت مسکن

نشان تجارت - به گزارش دنیای اقتصاد، این سطح اجاره بها بر اساس تازه‌ترین تحقیقات میدانی از متوسط بهای پیشنهادی موجر‌ها برای اجاره واحد‌های مسکونی ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی، در تازه‌ترین فایل‌های عرضه‌شده به بازار اجاره مناطق مختلف شهر تهران بر مبنای محاسبه اجاره بهای کل به صورت اجاره ماهانه (بدون درنظر گرفتن مبلغ ودیعه)، به دست آمده است.

دیروز به طور متوسط اجاره بهای کل ماهانه هر مترمربع از یک واحد مسکونی معمولی و متعارف در مناطق متوسط شهر تهران در فایل‌های عرضه‌شده به بازار مسکن، حول و حوش ۳۰۰هزار تومان بر مبنای اجاره ماهانه کامل و ۱۰ میلیون تومان به عنوان رهن کامل یک مترمربع، از سوی موجر‌ها پیشنهاد شده بود. به این ترتیب، مستاجر‌ها برای اجاره یک واحد مسکونی ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی که پرتقاضاترین بازه متراژی در بازار اجاره شهر تهران است باید به طور متوسط ماهانه (کل اجاره بها) بین ۱۸ تا ۲۴ میلیون تومان پرداخت کنند.

بر مبنای رهن کامل نیز اجاره بهای یک واحد مسکونی معمولی ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی در مناطق متوسط پایتخت، برای یک‌سال، معادل ۶۰۰ تا ۸۰۰میلیون تومان برآورد می‌شود. طبیعی است در مناطق ارزان‌تر و پایین‌تر شهر این میزان کمتر و در مناطق بالاتر و گران‌تر این میزان بیشتر است. در جدول زیر مشخصات و اجاره بهای پیشنهادی تازه‌ترین فایل‌هایی که روز گذشته به بازار مسکن شهر تهران با مساحت ۶۰ تا ۸۰ مترمربع عرضه شد، درج شده است.

محدوده اجاره آپارتمان ۶۰ تا ۸۰ متر در تهران

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون