کد خبر: ۴۸۲۵۵
۱۰:۲۵ -۲۶ مرداد ۱۴۰۲

وزیر نفت: خیالتان راحت، بنزین گران نمی‌شود

وزیر نفت تاکید کرد: خیال مردم راحت باشد که افزایش قیمت بنزین صورت نمی‌گیرد و دولت چنین برنامه‌ای ندارد، لذا مردم به شایعات توجه نکنند.
وزیر نفت: خیالتان راحت، بنزین گران نمی‌شود
نشان تجارت - جواد اوجی، وزیر نفت گفت: تعداد کارت‌های سوخت را در جایگاه‌ها کم کردیم تا هموطنان از کارت شخصی خود استفاده کنند.
 
به گزارش فارس، وی افزود: در آغازِ کار، مردم ۱۷ درصد از کارت شخصی استفاده می‌کردند و امروز بیش از ۷۰ درصد کارت‌ها استفاده می‌کنند. این یک تکلیف قانونی است که باید سوختگیری خودرو‌ها از طریق کارت‌های سوخت خودشان انجام بگیرد.
 
وزیر نفت تصریح کرد: در تأمین بنزین مشکلی نداریم و مردم نگرانی نداشته باشند.
 
وی در ادامه اظهار کرد: پیش از این وزارت نفت به شهرداری تهران و وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره همکاری برای حمایت از تولید و واردات خودرو‌های برقی و هیبریدی قول داده بود و خوشبختانه امروز دست ما برای سرمایه‌گذاری در این حوزه باز است.
 
اوجی درباره چگونگی این حمایت توضیح داد: این حمایت از طریق سوختی که صرفه‌جویی خواهد شد انجام می‌شود و ما می‌توانیم با قیمت فوب خلیج فارس به این مجموعه سوخت بدهیم.
 
وی درباره میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه اظهار داشت: با توجه به اینکه خودرو‌ها هیبریدی می‌شوند، کارت سوخت آن‌ها نصف می‌شود و این میزان نصف سوخت را به قمیت فوب خلیج فارس محاسبه می‌کنیم تا محصولی که صرفه‌جویی شده در اختیار آن‌ها قرار دهیم یا همان میزان صرفه‌جویی شده را به قیمت فوب خلیج فارس به آن‌ها پرداخت کنیم.
 
وزیر نفت گفت: وزارت نفت از تولید خودرو‌های هیبریدی و برق حمایت می‌کند؛ سرمایه‌گذاری که برای تولید خودرو‌های برقی و هیبریدی سرمایه‌گذاری کند، خود سوخت یا معادل میزان صرفه‌جویی در مصرف (که تقریبا ۵۰ درصد است) مطابق قیمت فوب خلیج‌فارس به آن‌ها کمک خواهیم کرد.
 
وی درباره شایعات مطرح شده در خصوص افزایش قیمت بنزین گفت: من چند بار افزایش قیمت بنزین را تکذیب کردم و شرکت پالایش و پخش نیز بار‌ها این تکذیب را تکرار کرده است.
 
اوجی تصریح کرد: خیال مردم راحت باشد که افزایش قیمت بنزین صورت نمی‌گیرد و دولت چنین برنامه‌ای ندارد، لذا مردم به شایعات توجه نکنند.
ارسال نظرات
گوناگون