کد خبر: ۴۸۱۹۳
۲۱:۱۵ -۱۸ مرداد ۱۴۰۲

سیگنال بانک مرکزی به بازار دلار

یکی از خبر‌های مهم در بازار امروز وعده‌ای بود که محمد رضا فرزین درباره پول‌های بلوکه شده داد. قیمت دلار در بازار امروز نسبت به دیروز رنج شد.
قیمت دلار
نشان تجارت - به گزارش اکوایران، قیمت دلار امروز چهارشنبه ۱۸مرداد ماه تا ۴۹ هزار و ۳۵۰ تومان پایین آمد، اما در ادامه معاملات به سمت مرز حمایتی ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان گام برداشت. این قیمت در مقایسه با روز گذشته تقریباً رنج بود.
 
در هرات هم هر برگ اسکناس آمریکایی در مقایسه با روز قبل در حدود ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید.
 
نرخ حواله درهم نیز امروز نسبت به دیروز تقریبا رنج رو به بالا بود و در حول و حوش ۱۳هزارو ۶۵۰تومان معامله شد.
 
یکی از خبر‌های مهم در بازار امروز وعده‌ای بود محمد رضا فرزین درباره پول‌های بلوکه شده داد. فرزین در نشست مشترک رسانه‌ای مسئولان اقتصادی دولت با عنوان «عملکرد اقتصادی دولت سیزدهم» با بیان این‌که «مذاکرات سیاسی برای پس گرفتن پول‌های بلوکه کشور در حال انجام است»، گفت: به زودی خبر‌های خوبی در این باره خواهیم شنید.
 
رییس کل بانک مرکزی همچنین گفت: فروش نفت در تیرماه به بالاترین رقم خود در ۵ سال گذشته رسیده است.
 
روز گذشته هم امیرعبداللهیان -وزیر امور خارجه- در تازه‌ترین اظهارات خود درباره تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا گفته بود که «از طریق قطر و عمان ماه‌هاست پیام‌هایی بین ما و آمریکا ردوبدل می‌شود؛ تبادل زندانیان یک موضوع انسانی است و در این رابطه هیچ پیش‌شرطی در نظر نمی‌گیریم و به طرف‌های واسطه اعلام کرده‌ایم که تبادل را در چارچوب مورد توافق انجام می‌دهیم».
 
عده‌ای از تحلیلگران سیاسی و اقتصادی می‌گفتند به نظر می‌رسد معامله گران در انتظار اخبار قطعی و سورپرایز جدید بانک مرکزی هستند و به همین دلیل قیمت‌ها نسبت به روز قبل رنج شد.
 
امروز چهار‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با افزایش ۱۳ تومانی نسبت به روز قبل در سطح ۴۱ هزار و ۳۵۶ تومان قرار گرفته است.
 
قیمت دلار از ابتدای مرداد تاکنون حدود ۱۰۰ تومان افزایش یافته است.
 
همچنین قیمت یورو بر خلاف روند روز گذشته با کاهش ۱۹۲ تومانی در سطح ۴۵ هزار و ۲۸۶ تومان قرار گرفته است.
 
در همین راستا قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۶۱ تومان بر تابلو درج شده است که نسبت به روز گذشته نوسان محسوسی نداشته است.
 
نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۵۹۶ تومان، ۴۱ هزار و ۱۶۹ تومان و ۱۰ هزار و ۲۳۷ تومان درج شده است.

قیمت ارز توافقی

قیمت انواع ارز در سایت کانون صرافان امروز تنها با افزایش دلار همراه بوده است.
 
قیمت دلار امروز چهار‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ به صورت توافقی در سایت کانون صرافان ایرانیان (تا حوالی ظهر امروز) با افزایش ۱۲ تومانی نسبت به روز کاری قبل بطور میانگین ۴۱ هزار و ۳۵۴ تومان اعلام شده است.
 
در همین سایت قیمت یورو توافقی نیز امروز با کاهش ۱۸۰ تومانی رقم میانگین ۴۵ هزار و ۲۹۷ تومان برای آن درج شده است.
 
قیمت درهم امارات به صورت توافقی بطور میانگین معادل ۱۳ هزار و ۲۵۲ تومان اعلام شده که با کاهش ۷۷ تومانی همراه شده است.
 
قیمت سکه امامی هم در بازار امروز با ۵۰هزار تومان افزایش به ۲۸میلیون و ۶۵۰ تومان رسید.
ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون