کد خبر: ۴۷۰۲۸
۲۲:۵۶ -۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲
بررسی بازار نفت حاکی از آن است که علی‌رغم کاهش تولید اوپک پلاس و در کنار آن رسیدن ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به پایین‌ترین میزان از سال ۱۹۸۳ کماکان ریزش قیمت ادامه دارد.
 ریزش قیمت نفت
نشان تجارت -داده‌های موسسه نفت آمریکا (API) روز سه شنبه نشان داد که ذخایر نفت خام در ایالات متحده در این هفته ۳.۹۳۹ میلیون بشکه کاهش یافته است و تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که یک میلیون بشکه بیشتر نیز کاهش یابد.
 
تعداد کل بشکه‌های نفت خام به دست آمده در سال جاری همچنان بیش از ۳۴ میلیون بشکه است. در این هفته، ذخایر استراتژیک نفت برای پنجمین هفته متوالی کاهش یافت و ۲ میلیون بشکه در هفته از دست داد و به ۳۶۴.۹ میلیون بشکه رسید که کمترین میزان نفت خام در ذخایر استراتژیک از اکتبر ۱۹۸۳ است.
 
تولید نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ آوریل ۱۰۰۰۰۰ بشکه در روز کاهش یافت و به ۱۲.۲ میلیون بشکه در روز رسید. تولید ایالات متحده اکنون ۹۰۰۰۰۰ بشکه در روز کمتر از اوج تولید در مارس ۲۰۲۰ است، اما ۳۰۰۰۰۰ بشکه در روز بیشتر از این زمان در سال گذشته است.
 
قیمت وست‌تگزاس در روز سه‌شنبه در آستانه انتشار داده‌ها به شدت کاهش یافت و زیر ۷۲ دلار در هر بشکه معامله شد که به دلیل نگرانی‌های مجدد بازار نسبت به داده‌های صنعتی غیرقابل توجه از چین و احتمال افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر این هفته بوده‌است، مولفه‌هایی که بر تقاضای جهانی نفت اثرگذاراند.
 
روندریزشی قیمت نفت امروز نیز ادامه داشته‌است، به طوری که هر بشکه نفت خام برنت از ابتدای روز تاکنون یک دلار و ۹۶ سنت کاهش یافته‌است و به بشکه‌ای۷۳ دلار و ۳۶ سنت رسیده‌است و هر بشکه نفت خام وست تگزاس نیز از ابتدای امروز تاکنون ۲ دلار ارزان شده‌است و ۶۹ دلار و ۶۶ سنت قیمت خورده‌آست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون