کد خبر: ۴۶۱۸۲
۱۱:۳۱ -۱۲ اسفند ۱۴۰۱
روسیه با وجود بهبود تقاضای چین، تا جایی که می‌تواند به فروش نفت به هند ادامه می‌دهد.
قیمت نفت
نشان تجارت - به گزارش ایسنا، هند سال گذشته تقریبا هیچ خرید نفتی از روسیه نداشت اما پس از تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه مسکو بر سر جنگ اوکراین، به یک بازار مهم برای نفت روسیه تبدیل شده است.
 
ویکتور کاتونا، تحلیلگر ارشد شرکت تحلیل کالای کپلر در این باره اظهار کرد: هند در فوریه حدود ۱.۸۵ میلیون بشکه در روز نفت از روسیه وارد کرد که نزدیک به حداکثر پتانسیل حدود دو میلیون بشکه در روز است.
 
هر چند چین حالا که از سیاست‌های سختگیرانه کووید خود دست کشیده است، می تواند تقریبا کل صادرات نفت روسیه را خریداری کند اما روسیه می خواهد به حفظ عرضه نفت به بازار هند ادامه دهد زیرا سودآوری بیشتری داشته و به فروشندگان نفت روسیه کنترل بیشتری می دهد.
 
طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، روسیه ماه میلادی گذشته، ۲.۳ میلیون بشکه در روز نفت به چین صادر کرد. این آژانس برآورد کرد تقاضای این کشور آسیایی برای نفت، امسال پس از رفع محدودیتهایی که در دوران پاندمی کرونا وضع شده بود، حدود ۹۰۰ هزار بشکه در روز رشد خواهد کرد.
 
پالایشگاههای چینی ممکن است امسال بخواهند نفت بیشتری از روسیه خریداری کنند اما آنها از ظرفیت حمل نفت خود برخوردارند. این امر روسیه را از درآمد ناوگان خاکستری موازی نفتکش‌هایی که برای تحویل نفت به هند ایجاد کرده است، محروم می‌کند.
 
سفر به هند همچنین کوتاه‌تر است. یک نفتکش به طور میانگین ۳۵ روز طول می کشد تا از بنادر غربی روسیه به هند برسد، در حالی که این مدت برای سفر به چین، ۴۰ تا ۴۵ روز است.
 
بر اساس گزارش بلومبرگ، روس‌نفت که بزرگترین تولید کننده نفت روسیه است، ۴۹.۱۳ درصد در شرکت هندی "نایارا انرژی" سهم دارد که مالک پالایشگاه وادینار (دومین پالایشگاه بزرگ نفت در هند) و تاسیسات حمل مربوط است و پالایشگاه‌ وادینار، تقریبا همه خوراک نفت خود در فوریه را از روسیه خریداری کرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
کرامت سلیمی
|
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۴
0
0
برجام یک موضوع واقعی نیست که بخواهیم برای ان تکلیف معین کنیم.

برجام در واقع ادامه پروژ ه باوردهی سلاح هسته ای به ملتها( برده ها ) و ایجاد رعب و وحشت در دل انها می باشد .

گلوبالیستها برای باور دادن سلاح خیالی هسته ای به ملتها حدود هفتاد سال با پروژه جنگ سرد دنیا را هدایت و مهندسی کردند و حدود 10 سال است که با پروژه برجام ان را ادامه دادند.

برجام هیچگاه یک موضوع واقعی نبوده است و فقط یک بازی کثیف سیاسی برای فریب ملتها و باور دادن سلاح هسته ای و ایجاد ترس در انها بوده است.

دلیل کش امدن مذاکرات برجام هم همین است که پایان برجام یعنی افشای دروغ بودن سلاح هسته ای. و نباید این مذاکرات پایان یابد.

گره برجام فقط حیثیت و ابروی ابرقدرتهاست .
برجام یک بازی سیاسیست و تا ابرقدرتها نخواهند خاتمه نخواهد یافت.

می بینید که بایدن رییس جمهور امریکا گفت برجام مرده اما نمی تواند رسما مرگ برجام را اعلام کند.

زیرا اعلام مرگ برجام یعنی اعتراف به اینکه سلاح هسته ای وجود خارجی ندارد و 80 سال ملتها را از یک سلاح خیالی و موهومی ترسانده اند. سلاحی که فقط در داستانهای تخیلی وجود دارد.

سلاح هسته ای در واقع همان آقا گرگه دوران کودکی ماست و فقط برای ترساندن ملتها(برده ها) مطرح می شود.
کرامت سلیمی
|
United States of America
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۴
0
0
یک نکته بسیار مهم که رسانه ها به ان نمی پردازند و از روی ان می گذرند این است که ترامپ رییس جمهور سابق امریکا اعلام کرد که پذیرش برجام منجر به سقوط اقتصاد امریکا خواهد شد .

چرا ترامپ این موضوع را در رسانه ها اعلام کرد.؟

ایا این صحبت ترامپ به فریبکاریها و بی صداقتی دولتها نسبت به مردمشان اشاره نمی کند. و ایا این موضوع نشان نمی دهد که کشور امریکا و سایر به اصطلاح ابرقدرتها مثل اتحادیه اروپا و کشور روسیه یک نقطه ضعف بزرگ دارند و به دروغ وجهه یک ابرقدرت را به خود گرفته اند.و همچنین ایا این صحبت ترامپ نشان نمی دهد که در مذاکرات ظاهرا”اتمی دولتها در واقع اخاذیهای مالی و اقتصادی از دولت امریکا صورت می گیرد و امریکا دیگر قادر به تمکین خواسته همه کشورها نیست.
گوناگون