کد خبر: ۴۵۷۹۰
۱۳:۱۱ -۱۳ بهمن ۱۴۰۱
نیویورک میزان زیاد غیرمعمولی بنزین و دیزل از هند خریداری کرده که به بزرگترین مشتری نفت تحت تحریم روسیه تبدیل شده است.

رابطه نفتی آمریکا و روسیه

نشان تجارت - آمار شرکت تحلیل انرژی کپلر نشان می دهد حدود ۸۹ هزار بشکه در روز بنزین و دیزل هند در ژانویه، به نیویورک وارد شده که بیشترین میزان در حدود چهار سال اخیر است. این حجم واردات معادل بیش از ۴۰ درصد از کل واردات این منطقه طی ماه میلادی گذشته بوده است و از میانگین پنج درصد در سال گذشته، رشد چشمگیری نشان می‌دهد.

این واردات جایگزین مهمی برای واردات سوخت از اروپا بوده که در ماه‌های اخیر، کاهش پیدا کرده است و احتمالا پس از آغاز تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه در پنجم فوریه، افت بیشتری پیدا خواهد کرد.

در این بین، هند مهیای خرید نفت ارزان بیشتری از روسیه می‌شود که توسط اقتصادهای گروه هفت تحریم شده و این نفت رابه سوخت با ارزش تبدیل کرده و به کشورهایی می فروشد که تحت تاثیر تحریم ها قرار گرفته اند. طبق آمار شرکت کپلر، واردات نفت هند از روسیه در ژانویه، به رکورد بالایی صعود کرد و حجم واردات روزانه به ۱.۳۹ میلیون بشکه رسید. این آمار نشان می‌دهد روسیه به بزرگترین صادر کننده نفت به هند تبدیل شده است.

این الگوی تجارت رو به رشد منعکس کننده محدودیت های تحریم ها و پیامدهای ناخواسته آنها بر روی مصرف کنندگان است. وابستگی فزاینده به واردات از مناطق دوردستی مانند هند، منطقه کرانه شرقی آمریکا را در معرض ریسک بزرگتر کمبود عرضه قرار می دهد. یک محموله صادراتی از هند معمولا بیش از یک ماه طول می کشد تا به نیویورک برسد که دو تا سه برابر زمان صادرات از اروپا است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ذخایر دیزل و نفت کوره در کرانه شرقی به پایین ترین حد خود برای این وقت از سال رسیده در حالی که موجودی بنزین به پایین ترین حد یک دهه اخیر نزول کرده و این منطقه را در برابر اختلالات و افزایش قیمت سوخت آسیب‌پذیرتر ساخته است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: نشان تجارت نفت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون