کد خبر: ۴۴۷۵۲
۲۰:۰۳ -۲۲ آبان ۱۴۰۱

تداوم کاهش قیمت ارز در بازار

رئیس کانون صرافان با تأکید براینکه مردم به نیت کسب سود دلار نخرند، گفت: در روز‌های اخیر کاهش قابل توجه خریدار در بازار داشتیم؛ قیمت‌ها ارزانتر می‌شود.

قیمت دلار

نشان تجارتکامران سلطانی‌زاده در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت بازار ارز در روز‌های اخیر و پیش بینی روند قیمتی بازار، اظهار داشت: نرخ دلار در بازار آزاد در کانال ۳۴ هزار تومان قرار دارد و هم اکنون دلار با قیمت حدودی ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته می‌شود.

وی با اشاره به کاهش قیمت ارز در بازار متشکل ارزی گفت: در بازار متشکل نیز امروز شروع قیمت ارز برای صرافی‌ها ۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود، ولی در ادامه با روند نزولی حاکم در بازار، قیمت دلار در بازار متشکل و معاملات صرافی‌ها نیز به کانال ۳۲ هزار تومان بازگشته است.

رئیس کانون صرافان با اشاره به کاهش محسوس تقاضا برای خرید ارز در بازار، تصریح کرد: درخواست نوبت آنلاین برای خرید ارز از طریق سامانه بازار متشکل، به‌دلیل نوسان کاهش نرخ ارز در روز‌های اخیر مورد استقبال قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه دیگر در مقابل صرافی‌ها نیز تقاضای چشم گیری برای خرید ارز وجود ندارد، افزود: علت اصلی کاهش تقاضا بدلیل کاهش نرخ ارز در روز‌های گذشته بوده است. رئیس کانون صرافان تأکید کرد: خرید ارز در بازار متشنج موجب متضرر شدن هموطنان خواهد شد؛ بنابراین مردم در بازار متشنج ارز نخرند.

سلطانی‌زاده ضمن اشاره به تأثیر مستقیم سامانه نیما در بازار ارز تأکید کرد: سامانه نیما به دلیل اثر‌گذاری و فروش بالای حجم ارز میتواند از طریق افزایش تنوع فروش و کاهش مدت تحویل ارز به کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار طی روز‌های آتی کمک کند.

به گفته این فعال بازار ارز، افزایش دامنه فروش در چرخه صرافی‌های سراسر کشور و تسهیل شرایط خرید ارز توسط اکثر صرافی‌ها می‌تواند بازار ارز را اشباع کرده و روند افزایشی بازار را به‌سرعت معکوس نماید.

ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون