کد خبر: ۴۴۰۸۵
۱۰:۰۴ -۲۹ شهريور ۱۴۰۱
بین دروغ گفتن و همه حقیقت را نگفتن آنچنان مرز باریک و مبهمی وجود دارد که کندوکاو آن در هر شرایط و هر کاری می‌تواند به یک تعارض جدی ختم شود.

متداولترین دروغ‌هایی که طراحان سایت به مشتری می‌گویند!

نشان تجارتبین دروغ گفتن و همه حقیقت را نگفتن آنچنان مرز باریک و مبهمی وجود دارد که کندوکاو آن در هر شرایط و هر کاری می‌تواند به یک تعارض جدی ختم شود. متاسفانه طراحی وب هم به عنوان یک کسب و کار پرنیاز، از دروغ‌های رایج شغلی مصون نیست. ممکن است آنچه که بعدا شما تحت عنوان دروغ در ذهن خود مرور کنید، به معنای اسمی دروغ نبوده و تنها یک حقیقت ناگفته باشد در نقش دروغ. مهم نیست، در روند کسب و کار دروغ یا حقیقت گفته نشده به یک اندازه تعارض، اختلاف و مشکل ایجاد می‌کند.

همچنین اگر توسعه دهنده یا طراح وب هستید باید بدانید دیر یا زود مشتری با فرایند واقعی وب آشنا شده و نسبت به جزیئات کار شناخت پیدا می‌کند. در این مرحله است که اظهارات غیرواقعی، تمام تلاشی که برای برای جذب مشتری انجام شده است را هدر خواهد داد.

طراحی اختصاصی

بسیاری از طراحان سایت سعی میکنند تا با بیان کلمه طراحی سایت اختصاصی حرفه ای بودن خودشان را به شما اثبات کنند و هزینه بیشتری از شما دریافت نمایند. تاجایی که این ادعا در حد تعریف و تمجید‌هایی از جنس خودشیفته‌پنداری است مشکلی نیست، فقط به عنوان شنونده گوش بدهید و تشکر کنید اما اگر قرار شد بابت طرحی که اختصاصی نامیده شده، هزینه خاص هم پرداخت کنید نیاز است که این روند را استعلام کنید.

مشتریان زیادی در زمینه طراحی سایت هستند که پس از تحویل گرفتن وبسایت خود متوجه شده اند که وبسایت آنها با یک قالب آماده اجرا شده است چرا که تا زمانی که شما تخصص کافی نداشته باشید متوجه این موضوع نخواهید شد.استفاده از قالب آماده نه مشکلی دارد و نه غیرقانونی است، اما وقتی کلمه انحصار و اختصاصی به میان می آید و بابت آن دسمتمزد مطالبه می‌کنند شما حق دارید که آن را استعلام کنید و در قرارداد خود به صورت شفاف آن را ذکر نمایید.

وردپرس خوب نیست !

تا قبل از فراگیر شدن وردپرس به عنوان سامانه مدیریت محتوایی که برای سایت‌های سبک شخصی و عمومی مناسب است بسیاری از شرکت‌ها از سامانه‌های مدیریت محتوای اختصاصی خودشان که اغلب یک سورس کد ویرایش شده بود استفاده می‌کردند. متاسفانه همچنان هستند کسانی که می‌خواهند هر طور شده از فناوری تاریخ گذشته‌ای که عملا امیدی به ادامه حیات آن نیست سود بیشتری ببرند، به همین دلیل برای یک سایت عمومی از سیستم مدیریت محتوایی استفاده می‌کنند که توسعه آن حتی برای خودشان هم توجیه اقتصادی ندارد.

باید بدانید که توسعه سامانه مدیریت محتوایی که توسط یک شخص یا شرکت نوشته میشود برای شما کاری هزینه بر و پر ریسک خواهد بود.سعی کنید گزینه اول خود را استفاده از وردپرس قرار دهید!

 

سریع و راحت درآمد اینترنتی پیدا می‌کنید!

ساختن یک سایت خوب مهمترین پیش‌نیاز ورود به دنیای تجارت الکترونیک است اما این شرط لازم به تنهایی کافی نیست. ساختن یک کسب و کار تنها با داشتن محل کسب خلاصه نمی‌شود مخصوصا محل کسب در محیط وب که به‌شدت رقابتی و تحت تاثیر عوامل دیگر است. با داشتن یک سایت گام مهمی در مسیر توسعه درآمد برخواهید داشت اما به سایت بدون هزینه و تلاش‌های جانبی تنها یک سایت باقی خواهد ماند و به کسب و کار آنلاین تبدیل نخواهد شد.

کسب و کار یک فروشگاه، نرم‌افزار یا بنای فیزیکی نیست. یک مفهوم و چارچوبی است ترکیب شده از منابع مالی، انسانی، مدیریت و الزامات فنی، اجتماعی و اقتصادی. بنابراین طراحی سایت را با راه‌اندازی کسب و کار اشتباه نگیرید و اطمینان داشته باشید بعد از ساخته شدن سایت بلافاصله سیل مشتریان به سمت شما سرازیر نخواهد شد.

ساختن یک سایت خوب مهمترین پیش‌نیاز ورود به دنیای تجارت الکترونیک است اما این شرط لازم به تنهایی کافی نیست.در واقع طراحی سایت ابتدایی ترین و مهمترین قدم برای ورود شما به دنیای تجارت الکترونیک است اما، دقیقا مانند یک فروشگاه فیزیکی یک وبسایت هم نیاز به تلاش های جانبی دارد، مواردی مانند تولید محتوا، سئو و ......

طراحی سایت را با راه‌اندازی کسب و کار اشتباه نگیرید و اطمینان داشته باشید بعد از ساخته شدن سایت بلافاصله سیل مشتریان به سمت شما سرازیر نخواهد شد.

طراحی سایت کاملا سئو شده !

سایت سئو شده با وب‌سایتی که در حین طراحی استاندارهای سئو داخلی در آن رعایت شده است کاملا تفاوت دارد. فرایند سئو یک روند موازی اما مجزا از طراحی سایت است و زمان، شرایط و هزینه‌های خاص خود را دارد. وقتی سایت شما در حال طراحی و راه‌اندازی است هیچ رتبه‌ای در سئو ندارد و در بهترین حالت تنها بخشی از اصول سئو داخلی (یعنی بهینه‌سازی کدها) ممکن است در آن رعایت شده باشد که این منزله حتا 10 درصد فرایندی که در سئو باید لحاظ شود هم نیست.

در هنگام مواجه با چنین ادعایی مستندات دقیق درخواست کنید و یا از یک کارشناس بی‌طرف بخواهید که کدنویسی سایت شما را به لحاظ رعایت استانداردها و همچنین سرعت مناسب بارگذاری چک کند مخصوصا اگر این ادعا به همراه صورت‌حساب مجزا برای شما ارسال شده باشد.

امنیت سایت‌های ما قطعی و تضمینی است!

امنیت یک فرایند نسبی است یعنی نمی‌توان هیچ چیزی را به طور قطع امن یا نا‌امن نامید. امنیت سایت تابع شرایط و الزامات متفاوتی است که متناسب با نوع فعالیت و نیاز سایت و مخاطب هر یک روند و هزینه‌های خاص خود را دارد. در بحث امنیت سایت یک سری از استاندارهای پایه وجود دارد که هر سایتی باید به آن مجهز باشد شبیه سطح عمومی ایمنی که هر خوردرو معمولا با آن مواجه است.

شما هیچ هزینه به‌غیر از هاستینگ و دامین ندارید!

این عبارت شبیه این است که خودرویی به شما بفروشند و تضمین کنند که به غیر از بنزین و روغن هیچ هزینه‌ای دیگری نخواهید داشت! یک سایت فعال با بازخورد مخاطب به تغییرات، پیکربندی و منابع خاص خود نیاز دارد که پیش‌‌گویی بدون هزینه بودن سایت را کاملا منتفی می‌کند. این موارد تنها به بستر نرم‌افزای سایت اشاره دارد وقتی سایت به کسب و کار تبدیل شد سایر هزینه‌هایی مدیریتی و تجاری نیز به آن افزوده خواهد شد.

رفع ابهام کنید تا دچار تعارض نشوید

بخش قابل توجهی از تعارضات بین مشتری و کارفرما در فرایندهای نرم‌افزاری خصوصا طراحی سایت به موارد گنگ و مبهمی مثل اینها برمی‌گردد که طرفین خیلی ساده از کنار آن عبور می‌کنند. ما یک مجموعه طرحی و توسعه سایت تحت نام تجاری «آروند» هستیم که بواسطه استقرار در شهر گنبدهای فیروزه‌ای با شعار «طراحی سایت در اصفهان» فعالیت می‌‌کنیم.طراحی وبسایت فروشگاهی، شرکتی، آموزشی، افزونه نویسی وردپرس و هر آنچه شما نیاز داشته باشید بر بستر وردپرس در تیم ما امکان پذیر است.یکی  .همچنین سئو در اصفهان نیز از اصلی ترین خدمات ما به حساب می‌آید. به لحاظ تجاری و کاری بیان چالش‌های متعددی که مشتریان ممکن است در شروع یا حین فرایند طراحی سایت با آن مواجه باشند را جزئی از وظایف کاری خودمان می‌دانیم تا علاوه بر اطلاع رسانی، یادآوری هم برای خودمان باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون