کد خبر: ۴۳۴۷۳
۱۶:۱۰ -۱۵ مرداد ۱۴۰۱
عمل لیفت سینه نوعی ماموپلاستی است که برای بالا کشیدن سینه‌هایی که دچار افتادگی هستند، به کار می‌رود. به کمک این جراحی، پوست اضافه سینه برش داده می‌شود و ظاهری گرد و برجسته برای سینه‌ها ایجاد می‌شود.

نشان تجارت - یکی از فاکتورهای زیبایی که در بین بانوان بسیار رایج است، برجستگی اندام‌هایی مانند سینه و باسن است. بسیاری از خانم‌ها به دنبال روش‌های تأثیرگذار برای برجستگی سینه و باسن هستند و مایل‌اند روش‌های متفاوتی را امتحان کنند تا به نتیجه دلخواهشان برسند. اما گاهی این روش‌ها علاوه بر صرف زمان و هزینه، نتیجه عکس دارند و عوارضی را به بدن تحمیل می‌کنند که جبران‌ناپذیر است.

اگر شما هم از این دسته بانوان هستید، بهتر است اطلاعات جامع‌تری درباره لیفت و پروتز سینه داشته باشید و با عوارض جراحی سینه آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم شما را با روشی بهتر و کارآمد‌تر برای بزرگ کردن سینه‌ها آشنا کنیم. با ما همراه شوید.

عوارض جراحی سینه چیست؟

عوارض عمل لیفت سینه چیست؟

عمل لیفت سینه نوعی ماموپلاستی است که برای بالا کشیدن سینه‌هایی که دچار افتادگی هستند، به کار می‌رود. به کمک این جراحی، پوست اضافه سینه برش داده می‌شود و ظاهری گرد و برجسته برای سینه‌ها ایجاد می‌شود. جراحی لیفت عوارضی را برای بیمار به همراه دارد که در ادامه ذکر خواهیم کرد:

 • کبودی بعد از عمل لیفت سینه طبیعی و فراگیر است. این کبودی‌ها به دلیل پارگی مویرگ‌های ریز در حین جراحی ایجاد می‌شوند.
 • تورم نیز بعد از عمل لیفت سینه به وجود می‌آید و تا ۶ ماه یا بیشتر ادامه پیدا می‌کند.
 • احتمال ایجاد عفونت در این عمل وجود دارد و معمولاً با علائمی مانند تورم زیاد، تب بالا، بوی بد و درد شدید قابل تشخیص است.
 • عدم تقارن بین سینه‌ها نیز ممکن است به دلیل تجربه کم پزشک یا نداشتن ظرافت و تخصص لازم به وجود بیاید. برای رفع عدم تقارن بین سینه‌ها شما به جراحی ترمیمی نیاز پیدا خواهید کرد و این یعنی باید هزینه و وقت بیشتری صرف کنید.
 • ازدست‌دادن حس سینه در عمل لیفت بسیار رایج بوده و از عوارض جراحی سینه محسوب می‌شود. اگر حجم عمل زیاد بوده و تغییرات گسترده‌ای ایجاد شود، امکان آسیب رسیدن به عصب‌های دور سینه و اطراف آن وجود دارد و حس نوک سینه و اطراف آن موقتاً یا دائمی از بین می‌رود.
 • بعد از لیفت سینه احتمالاً برای شیردهی نوزاد به مشکل بر می‌خورید و ممکن است حس نوک پستان را برای همیشه از دست بدهید.

عوارض عمل پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه با برجسته‌تر کردن پستان‌ها و افزایش زیبایی اندام خانم‌ها نقش زیادی در افزایش اعتمادبه‌نفس آنها دارد اما دارای عوارض احتمالی نیز هست. بهتر است پیش از انجام این جراحی بر عوارض آن آگاهی کامل داشته باشید.

 • ممکن است وضعیت قرارگیری پروتز درون سینه دچار مشکل شود.
 • از رویداد‌های ناخوشایندی که گاهی بعد از جراحی پروتز سینه ایجاد می‌شود، آسیب به بافت پروتز یا شکستگی و نشتی پروتز است. اگر با پارگی و نشتی پروتز سینه مواجه شدید به سرعت به پزشک معالجه کنید چون در صورت عدم توجه و رسیدگی دردسرهای فراوانی ایجاد می‌کند.
 • یکی از رایج‌ترین عوارض پروتز سینه در پروتز‌هایی بی‌کیفیت دفرمگی پروتز بعد از جای‌گذاری درون سینه است.

عوارض جراحی سینه چیست؟

 • اگر پزشک معالج شما بی‌تجربه باشد، ممکن است بعد از انجام جراحی متوجه عدم تقارن فاحش سینه‌ها شوید.
 • ایجاد درد مزمن بعد از عمل پروتز سینه نیز شایع بوده و یکی از عوارض جراحی سینه است.
 • خونریزی بعد از عمل پروتز سینه در بین افراد رایج است.
 • معمولاً پس از انجام جراحی پروتز سینه اختلالاتی در شیردهی ایجاد می‌شود.

عوارض بلند مدت کاشت پروتزهای بزرگ

غیر از عوارض ذکر شده که همگی از عمل لیفت سینه یا پروتز سینه ناشی می‌شوند، ‌عوارض بلند مدتی وجود دارد که ناشی از کاشت پروتزهای بزرگ و سنگین درون سینه است. عوارض پروتزهای بزرگ در بلندمدت عبارت‌اند از:

 • مطالعات نشان می‌دهد که بیماران دارای پروتز بزرگ‌تر، بیشتر به درد کمر، گردن و شانه دچار می‌شوند. همه این موارد ناشی از وزن اضافی ایمپلنت‌های بزرگ سینه است.
 • پروتز بزرگ سینه می‌تواند منجر به عدم تناسب شود. درک تفاوت بین داشتن سینه‌های بزرگ و سینه‌های خوش‌فرم بسیار مهم است. در حالت ایدئال به افرادی که چهارچوب بدنی کوچک‌تر دارند توصیه نمی‌شود پروتزهای بزرگ داشته باشند.
 • کاشت پروتز برای داشتن سینه بزرگ می‌تواند منجر به افتادگی و آویزان شدن سینه‌ها شود. این مورد یکی از مهم‌ترین عوارض جراحی پروتز است.

عوارض جراحی سینه چیست؟

بزرگ کردن سینه با طب سوزنی

در سال‌های اخیر توجه بسیاری از پزشکان روز دنیا به روش‌های سنتی و بااصالت همچون طب سوزنی جلب شده است. طب سوزنی روشی است که بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد و تنها یک روش درمانی به شمار نمی‌رود بلکه بزرگ کردن سینه‌ها با طب سوزنی یک کارکرد مهم این متد درمانی است.

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی سرچشمه گرفته از طب شرقی است که منشأ هر بیماری یا عارضه را عدم تعادل انرژی (چی) در بدن می‌داند. در این روش درمانی با استفاده از سوزن‌های نازک در نقاط طب سوزنی، می‌توان جریان انرژی بدن را متعادل و انواع بیماری‌ها را درمان کرد.

از نظر طب شرقی عدم کارکرد صحیح کلیه، طحال و کبد دلیل اصلی نرمال نبودن سایز پستان‌ها است؛ بنابراین عدم وجود تعادل در جریان انرژی این سه ارگان بدن باعث بزرگ‌شدن بیش از اندازه سینه‌ها خواهد شد. با انجام طب سوزنی، عملکرد این ارگان‌ها تصحیح شده و شما به نتیجه دلخواه در خصوص سایز سینه‌هایتان خواهید رسید.

عوارض جراحی سینه چیست؟

مزایای بزرگ کردن سینه با طب سوزنی

بزرگ کردن و کوچک کردن سینه با طب سوزنی در مقایسه با جراحی سینه قیمت مناسبی دارد و یک روش غیرتهاجمی است. در نتیجه هیچ‌گونه عوارضی برای شما به دنبال نخواهد داشت. یعنی شما نه تنها جای زخم در بدنتان را تجربه نخواهید کرد، بلکه نیازی به عمل‌های ترمیمی نخواهید داشت و به علاوه احتمال اینکه سینه‌هایتان دفرمه شده یا بد شکل شوند نیز وجود نخواهد داشت. در یک کلام با استفاده از طب سوزنی برای بزرگ کردن سینه هیچ یک از عوارض جراحی سینه را تجربه نخواهید کرد.

معرفی مرکز طب سوزنی سوزنیران

سوزنیران یکی از بهترین مراکز طب سوزنی و امبدینگ در ایران است که زیر نظر دکتر سید جعفر محقق فعالیت می‌کند. در این مرکز شما می‌توانید انواع فعالیت‌های درمانی و زیبایی را با طب سوزنی و امبدینگ انجام دهید. برای مثال با استفاده از طب سوزنی با کیفیت این مرکز می‌توانید بزرگ کردن سینه‌های خود را امکان پذیر کنید و به هیچ وجه نگران عوارض جراحی سینه نباشید. برای دریافت نوبت و آشنایی با خدمات این مرکز می‌توانید به سایت www.irsoozan.ir مراجعه کنید.

سخن پایانی

خوش فرم و برجسته بودن سینه و باسن یکی از فاکتورهای زیبایی است که خانم‌ها مایل‌اند برای بزرگ کردن سینه هزینه زیادی بکنند و زمان بگذارند. عمل‌های جراحی سینه مانند لیفت و پروتز سینه تا حدی سعی کرده است پاسخگوی این نیاز باشد. اما این‌گونه جراحی‌ها همیشه با عوارضی سخت همراه هستند.

البته به‌غیراز عمل جراحی روش‌های دیگری نیز برای بزرگ کردن سینه پیشنهاد می‌شود. روش‌هایی همچون اصلاح تغذیه و ماساژ‌های مداوم با مواد طبیعی. این روش‌ها نیز به‌مراتب ممکن است اثربخش باشد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به‌جای استفاده از عمل‌های جراحی طب سوزنی را امتحان کنید. این روش قیمت مناسب‌تری دارد و هیچ‌کدام از عوارض جراحی سینه را برای شما به دنبال نخواهد داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون