کد خبر: ۴۲۶۱۹
۰۹:۱۴ -۳۰ خرداد ۱۴۰۱
سریال‌های عاشقانه ترکی همیشه مخاطبان زیادی دارند که در چند ساله اخیر بینندگان به این مخاطبان اضافه شده اند و تاکنون آثار ترکی بسیاری به زبان فارسی دوبله و پخش شدند. در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با چندتا از پر بیننده سریال‌های ترکی آشنا کنیم.

بهترین سریال‌های عاشقانه ترکی

نشان تجارتمهدی توفیقی: سریال‌های ترکی اغلب دارای مضامین عاشقانه، احساسی و رمانتیک هستند. اکثر مخاطبان سینما بیشتر به دنبال فیلم و سریال‌های عاشقانه هستند؛ به همین دلیل سریال‌های ترکی عاشقانه معمولا مورد توجه طیف گسترده‌ای از بینندگان قرار می‌گیرند و به موفقیت تجاری در فروش دست پیدا می‌کنند.

مخاطبان ایرانی همیشه بیننده پر و پا قرص آثار ترکی هستند و تاکنون سریال‌های عاشقانه ترکی بسیاری به زبان فارسی دوبله و از شبکه‌های فارسی زبان مختلف پخش شده است. سریال‌هایی مانند؛ عشق ممنوع و حریم سلطان، عاصی از جمله سریال‌های عاشقانه ترکی، محبوب در میان مخاطبان ایرانی هستند که در هنگام پخش طرفداران زیادی داشتند. به همین دلیل در ادامه این مقاله بهترین سریال‌های ترکی را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. سریال عشق اجاره‌ای (Kiralık Aşk)

سال ساخت: ۲۰۱۵-۲۰۱۷

امتیاز Imdb: ۷.۲/۱۰

تعداد فصل‌ها: ۲ فصل

تعداد قسمت‌ها: ۶۹ (۲۲۲ دوبله فارسی)

کارگردانان: متین بالک‌اغلو (Metin Balekoğlu)، باریش یوش (Barış Yöş) و شنول سونمز (Şenol Sönmez)

بازیگران اصلی: الچین سانگو، باریش آردوچ، صالح بادمجی و مژده اوزمان

در صدر این لیست یکی از عاشقانه‌ترین و پرطرفدار‌ترین سریال‌های ترکیه را قرار می‌دهیم. سریال ترکیه‌ای عشق اجاره‌ای در زمان پخش خود مخاطبان بسیاری داشت و هنوز هم از نظر بسیاری بینندگان یکی از بهترین سریال‌های کشور ترکیه است.

داستان سریال از آن‌جا آغاز می‌شود که دختر فقیری به نام دفنه با پیشنهاد پول زیاد وارد بازی سرنوشت سازی می‌شود. این دختر که مجبور به پرداخت بدهی‌های سنگن برادر خود است، باید در ازای دریافت پول، یک تاجر موفق، به نام عمر را عاشق خود کند.

۲. سریال جسور و خوشگل (Cesur ve Güzel)

سال ساخت: ۲۰۱۶-۲۰۱۷

امتیاز Imdb: ۷.۵/۱۰

تعداد فصل‌ها: ۱

تعداد قسمت‌ها: ۳۲

کارگردان: شرکت آی یاپیم

بازیگران اصلی: کیوانچ تاتلیتوغ و طوبا بویوک‌اوستون

سریال ترکیه ای، عاشقانه انتقامی، جسور و خوشگل از بهترین سریال‌هایی است که می‌توانید در ژانر عشقی، حادثه‌ای تماشا کنید.

شخصیت اصلی این سریال پسری به نام جسور است که در پی انتقام از مردی می‌باشد که زندگی او و خانواده‌اش را به تباهی کشانده، او در این میان دختری به نام سوهان را نجات می‌دهد و پس از این‌که به او علاقه‌مند شد، می‌فهمد این دختر، دختر همان مشکلات به وجود آمده برای خانواده اش است.

پس تصمیم می‌گیرد به دختر نزدیک شود و انتقام خود را بگیرد، اما عشق او به دختر مانع از انجام این کار می‌شود. کشمکش‌های عاشقانه جسور و سوهان این سریال را به یکی از عاشقانه‌ترین سریال‌های سینمای ترکیه تبدیل کرده است.

3. سریال قیام ارطغرل (Dirilis: Ertugrul)

سال ساخت: ۲۰۱۴-۲۰۱۹

امتیاز Imdb: ۸.۴/۱۰

تعداد فصل‌ها: ۵

تعداد قسمت‌ها: ۱۵۰

کارگردان: متین گونای (Metin Günay)

بازیگران اصلی: انگین آلتان دوزیاتان، سردار گوکهان، اسرا بیلگیچ و کاعان تاشانر

این سریال ترکی با ژانر عاشقانه و درام خود، پرهزینه‌ترین سریال تاریخ ترکیه است و پروژه ساخت آ ۵ سال طول کشید.
سریال قیام ارطغرل از سریال‌های ترکی عاشقانه و تاریخی است که به شدت مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و به زندگی ارطغرل، پدر عثمان یکم می‌پردازد که موسس تمدنی نو در کشور عثمانی بود.

همان‌طور که می‌دانید سریال‌های تاریخی عموما حول محور داستان حرم‌سرای شاهان می‌گردند. داستان‌های عاطفی و عاشقی سریال قیام ارطغرل این اثر را به عاشقانه‌ترین سریال ترکیه که در ژانر تاریخ روایت می‌کند، تبدیل کرده است.

4. سریال ایزل (Ezel)

سال ساخت: ۲۰۰۹-۲۰۱۱

امتیاز Imdb: ۸.۷/۱۰

تعداد فصل‌ها: ۲

تعداد قسمت‌ها: ۷۱

کارگردان: اولوچ بایراکتار (Uluç Bayraktar)

بازیگران اصلی: کنعان ایمیر زالی اوغلو، جانسو دره، هالوک بیلگینر و اییت اوزشنر

سریال ایزل، یکی از سریال‌های ترکی عاشقانه با آمیزه‌های جنایی و پر هیجان است که حتما باید آن را ببینید. سریال ایزل، یک اثر اقتباسی از رمان کنت مونت کریستو (The Count of Monte Cristo) اثر الکساندر دوما است.

خلاصه داستان این سریال ترکی عاشقانه از این قرار است که مردی به نام عمر با خیانت دوستان و عشق خود با ناحقی، دستگیر و به زندان می‌رود. در زندان حادثه‌ای برای عمر رخ می‌دهد که صورتش می‌سوزد و او با کمک شخصی به نام رامیز به چهرش را تغییر می‌دهد. حالا عمر که دیگر ایزل نام دارد، برای انتقالم از کسانی که به او ظلم کرده اند باز می‌گردد.

5. تاسیس عثمانی (Kuruluş: Osman)

سال ساخت: ۲۰۱۹

امتیاز Imdb: ۸.۴/۱۰

تعداد فصل‌ها: ۳

تعداد قسمت‌ها: ۸۷

کارگردان: متین گونای (Metin Günay)

بازیگران اصلی: بوراک اوزچیویت، اوزکه تورر، یلدیز چاغری اتیکسوی و بوراک چلیک

سریالتاسیس عثمانی، عاشقانه به روایت زندگی پسر حلیمه خاتون و ارطغرول، عثمان یکم پرداخته است. عثمان یکم موسس سلسله عثمانی است که افتخارات بسیاری برای کشور خود توانسته، کسب کند. بار احساسی این اثر تاریخی آن را تبدیل به سریال ترکی عاشقانه جذابی می‌کند. این اثر ادامه سریال ترکی قیام ارطغرل است.

6. سریال عشق حرف حالیش نمی‌شه (Aşk Laftan Anlamaz)

سال ساخت: ۲۰۱۶-۲۰۱۷

امتیاز Imdb: ۷.۷/۱۰

تعداد فصل‌ها: ۱

تعداد قسمت‌ها: ۳۱

کارگردانان: بوراک ساگیاشار (Burak Sağyaşar) و موگه اوگورلار (Müge Uğurlar)

بازیگران اصلی: هانده ارچل، بوراک دنیز، اوزجان تکدمیر، اغوزهان کاربی، مروه چاعیران، سلیمان فلک، دمت گول

اگر به دنبال سریال ترکی عاشقانه با بازی هانده ارچل (Hande Erçel) هستید، سریال «عشق حرف حالیش نمی‌شه» انتخاب خوبی برای شما است. داستان سریال عشق حرف حالیش نمی‌شه با بازی بوراک دنیز (Burak Deniz) درباره دختری به نام حیات با بازی هانده ارچل از طبقه متوسط و رابطه عاشقانه او با رئیسش با بازی بوراک دنیز است.

این سریال از بهترین سریال‌های عاشقانه ترکی به شمار می‌رود و حتما قسمت‌هایی از آن را در شبکه‌های مجازی تماشا کرده‌اید. این سریال اگرچه ار سریال‌های ترکی عاشقانه جدید نیست، اما نقش‌آفرینی هانده ارچل و بوراک دنیز ارزش دیدن این فیلم را برای چند بار بسیار بالا برده است.

7. سریال ترکی لیلا و مکنان (Leyla and Mecnun)

سال پخش: ۲۰۱۴-۲۰۱۱

امتیاز Imdb: ۹.۱/۱۰

تعداد فصل‌ها: ۳

تعداد قسمت‌ها: ۱۰۴

کارگردان: انور اونلو (Onur Ünlü)

بازیگران اصلی: ملیس بیرکان، علی آتای، سرکان کسکین و احمد ممتاز تایلان

سریال لیلا و مکنان یکی از محبوب‌ترین سریال‌های عاشقانه ترکیه‌ای محسوب می‌شود که یک سریال در ژانر کمدی عاشقانه و سورئال است. این سریال عاشقانه ترکی برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ از شبکه TRT کشور ترکیه نمایش داده شد و پخش آن در ۱۰۴ قسمت جذاب تا سال ۲۰۱۴ ادامه یافت.

داستان سریال لیلا و مکنان، روایت دو عاشق به نام‌های لیلا و مکنان می‌باشد که در یک بیمارستان به متولد شده اند و به دلیل کمبود تخت خواب کودک، در یک تخت قرار داده شدند. این دو از همان زمان به عنوان عشاق افسانه‌ای شناخته می‌شوند و با گذشت زمان این دو بزرگ و بالغ شده‌اند.

مکنان در خانواده متوسطی بزرگ شده است و از همان در نگاه اول عاشق لیلا شد. لیلا دختری زیبا است که در خانواده‌ای پولدار ببزرگ شده، همچنان او هم به مکنان علاقه دارد. اما این زوج برای ازدواج و شروع زندگی مشترک خود با موانع بسیاری مواجه می‌شوند و به مشکلات زیادی برمی‌خورند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون