کد خبر: ۴۲۵۶۰
۱۹:۴۵ -۲۶ خرداد ۱۴۰۱
پل طبیعت یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر تهران است که پارک آب و آتش را به بوستان طالقانی متصل می‌کند و بر روی اتوبان مدرس تهران ساخته شده است که در ادامه قصد داریم این پل جذاب را به شما معرفی کنیم.
پل طبیعت
نشان تجارتمهدی توفیقی: پل طبیعت در برنامه گردشگری تهران، اکثر گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد؛ چرا که بازدید از این پل زیبا و مدرن و گردش در فضای سبز پارک‌ها بسیار لذت بخش است. علاوه بر این، گردشگران با قدم‌زدن روی این پل می‌توانند چشم‌انداز زیبایی از پایتخت ایران را مشاهده کنند و بهترین فرصت برای عکاسی از شهر تهران و عکاسی از خود است.

معرفی پل طبیعت تهران

پل طبیعت که یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر تهران به حساب می‌آید، که چشم انداز بسیار زیبایی از تهران در اختیار شما قرار می‌دهد؛ علاوه بر طبیعت و منظره جذاب این پل در طبقات آن رستوران و کافه‌های مختلف برای گذراندان اوقاتی خوش طراحی و ساخته شده است و می‌توانید با عکاسی و گرفتن سلفی این لحظه‌های خوش را برای همیشه ثبت کنید.
 
پل طبیعت از سه طبقه تشکیل شده است و در محدود محله عباس آباد تهران قرار دارد، این پل، یک پل پیاده رو است که دو پارک اصلی پایتخت را به هم متصل می‌کند. این پل با سازه و طراحی منحصربه‌فردش، جوایز بین‌المللی متعددی همچون جایزه معماری آقاخان ۲۰۱۶ را کسب کرده و بار‌ها در محافل مختلف بر سر معماری آن بحث شده است. پل طبیعت نخستین پل غیر خودرویی خاورمیانه و اولین پل غیر خودرویی کشور ایران است.
 
وقتی در مرکز این پل می‌ایستید، شاه‌راه‌های اصلی تهران یعنی اتوبان مدرس، حقانی و همت زیر پایتان وقاع شده است. علاوه بر این، می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری مانند: منظره زیبای پارک طالقانی، برج پرچم، فانوس دریایی پارک بنادر، برج‌های آتش در پارک آب و آتش و گنبد مینا اذت ببرید. کمی که سرتان را بالا بیاورید و به افق بنگرید، دامنه جنوبی رشته کوه البرز و کوه دماوند را خواهید دید.

پل طبیعت شهر تهران کجاست؟

پل طبیعت بر روی اتوبان مدرس تهران احداث شده است و بوستان طالقانی را به پارک آب و آتش متصل می‌کند. موقعیت مکانی مناسب آن باعث شده است که دسترسی به آن به وسیله وسایل نقلیه عمومی مانند؛ مترو و اتوبوس آسان باشد

چگونه با مترو به پل طبیعت برویم؟

به گزارش جامعه ۲۴، برای با مترو رفتن به پل طبیعت، در ایستگاه شهید حقانی واقع در خط یک مترو از قطار پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه به‌سمت پارک طالقانی حرکت کنید تا به پیاده‌راه چوبی و زیبای پل طبیعت برسید.
 
همچنین اگر قصد دارید از پارک طالقانی به پل طبیعت بروید، می‌توانید وارد بزرگراه شهید حقانی شوید و پس از عبور از چهارراه جهان کودک و پل بزرگ، به خیابان فرعی پارک طالقانی برسید در پارکینگ پارک طالقانی خودروی خود را پارک کنید.
 
برای اینکه از پارک آب و آتش به پل طبیعت بروید، در خیابان جردن (نلسون ماندلا) به‌سمت شمال حرکت کنید، سپس در بزرگراه حقانی شرق وارد خیابان شهیدی شوید و پس از پارک ماشین، از ورودی پارک آب و آتش در این خیابان به‌طرف پل طبیعت بروید. نکته مهم این است که در خیابان شهیدی دو پارکینگ عمومی برای استفاده و آسایش مردم قرار دارد
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون