کد خبر: ۴۲۲۹۵
۱۸:۰۶ -۱۴ خرداد ۱۴۰۱
مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با نشان تجارت مطرح کرد
نماینده تبریز در مجلس یازدهم گفت: ۴۰ سال است که خبرنگار‌ها از سیاست‌مداران دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی را پرسیده‌اند و آن‌ها هم با جواب‌هایشان، سر همه کلاه گذاشتند.

مسعود پزشکیان

نشان تجارت - زهرا ظهروند: برخی به دولت سیزدهم دل بسته بودند که وقتی در راس کار قرار بگیرد، وضعیت اقتصادی، نظم بهتری پیدا کند و در نهایت، رضایت عمومی در جامعه حاصل شود، اما تا این‌جا که بیش از ۱۰ ماه از عمر دولت سیدابراهیم رئیسی گذشته است، خیلی امیدی در بین توده‌های مردم احساس می‌شود.

در همین خصوص، به سراغ مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم رفتیم و این پرسش را مطرح کردیم که چرا در این چهار دهه، شاهد روند ناامیدکننده در حوزه اقتصاد بودیم؟

او به نشان تجارت گفت: طبیعی است، وقتی کار به این نقطه رسیده که حال و روز اقتصاد و مردم این شده، یعنی راه را اشتباه رفتیم، زیرا پیمودن راه درست، باعث چنین چالش‌های اقتصادی و معیشتی برای مردم نمی‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: چرایی این روند را باید از اقتصاددانان پرسید. پاسخ به این سوال، ارائه یک نسخه ساده نیست. ۴۰ سال است که خبرنگار‌ها از سیاست‌مداران این سوال پرسیده‌اند و آن‌ها هم با جواب‌هایشان، سر همه کلاه گذاشتند.

پزشکیان تصریح کرد: باید یاد بگیریم، وقتی بحرانی در حوزه‌ای پیش می‌آید، به سراغ افرادی برویم که علم و دانش آن را داشته باشند. اینکه سوال به این مهمی و تخصصی از فردی که از دانش لازم اقتصادی برخوردار نیست، پرسیده شود، باعث انتقال اطلاعات نادرست به مردم می‌شود.

وی یادآور شد: من کارشناس اقتصادی نیستم، اما در حوزه پزشکی می‌توانم جواب‌های به نسبت درستی را بدهم، پس این جفا در حق مردم است که بیایم و یک نسخه برای اقتصاد کشور ارائه کنم.

نماینده مردم تبریز در پایان خاطرنشان کرد: از نظر علمی، اگر بخواهیم از این وضعیت اقتصادی سخت، خلاص شویم، باید کار را به کاردان بسپاریم که اکنون متاسفانه کار دستِ کاردان نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
فرهاد
|
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۴
0
0
چقدر مهمه هرکسی در حوزه خود نظر دهد
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون