کد خبر: ۴۲۲۴۳
۱۳:۱۸ -۱۲ خرداد ۱۴۰۱
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اظهار داشت: فروش مرغ با نرخ ۴۲ هزار تومان برای مرغداران بسیار ایده آل است. مرغ‌هایی که تا آخر خرداد ماه به بازار می‌آید همان مرغ‌های ۳۲ هزار تومانی است که درحال‌حاضر با نرخ ۴۵ هزار تومان به بازار می‌آید.

قیمت مرغ

نشان تجارت - در چند روز اخیر بازار افزایش قیمت های بسیاری را تجربه کرد. به دنبال این افزایش قیمت مردم واکنش های متفاوتی نشان دادند. اما حال بازار در آرامش به سر می برد و گویی قیمت ها خوب به بازار نشسته اند.

گسترش نیوز در خصوص نوسانات قیمت در بازار مرغ به گفت و گو با مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی پرداخت.

یوسف خانی در خصوص صادرات تخم‌مرغ اظهارکرد: نرخ تخم‌مرغ در بازار داخلی بسیار خوب است. تقریبا نرخ مصوب اعلام شده در بازار اجرا می‌شود. مازاد تولید باید صادر شود در غیر این صورت شاهد کاهش نرخ بیشتر خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه نرخ مرغ و تخم‌مرغ در بین محصولات پروتئینی از همه ارزان تر است، گفت: به علت نرخ مناسب این دو محصول میزان تقاضا زیاد است. این محصولات شاید در مقطع کوتاهی مانند آخر ماه کمتر مصرف شوند ولی در مجموع مصرف این محصولات همیشگی است.

قیمت جدید مرغ

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی نرخ روز مرغ را اعلام کرد و افزود: درحال‌حاضر در میدان بهمن نرخ عمده مرغ ۳۸ هزار تومان و خرده فروشی از ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان به‌دست مردم می‌رسد.

وی در ادامه پیش‌بینی خود از آینده بازار را بیان کرد: میزان تقاضا در بازار مناسب و به حالت عادی برگشته است. درحال‌حاضر وضعیت عرضه مطلوب است.

همچنین یوسف خانی میزان توزیع مرغ را در تهران روزانه ۱۶۰۰ تن و در کشور حدود ۷ هزار تن اعلام کرد.

مرغداران وضعیت مطلوبی دارند

وی در خصوص شرایط فعلی مرغداران نیز گفت: فروش مرغ با نرخ ۴۲ هزار تومان برای مرغداران بسیار ایده آل است. مرغ هایی که تا آخر خرداد ماه به بازار می‌آید همان مرغ‌های ۳۲ هزار تومانی است که درحال‌حاضر با نرخ ۴۵ هزار تومان به بازار می‌آید. حداقل سودی که مرغدار در این مدت دارد ۳برابر زمان عادی است. همچنین نهاده‌های دولتی نیز از اول خرداد قطع شده است در نتیجه هنوز مرغ هایی که به بازار توزیع می‌شود با ارز دولتی بوده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در پایان با تاکید بر اینکه توزیع مرغ‌های فعلی در بازار باید با نرخ ۳۱ هزار تومان به‌دست مردم می‌رسید، افزود: پس از اعلام نرخ جدید به دلیل تشویق مرغداران و سود بهتر این سیاست توسط دولت اجرا شد که مرغ‌ها با نرخ جدید توزیع شوند. با توجه به اینکه مرغدار از اول خرداد نهاده خود را آزاد تهیه می‌کند و به ۳ برابر سرمایه نیاز دارد، بخشی از این سرمایه توسط سود حاصل از فروش این یک ماه به‌دست می‌آید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون