کد خبر: ۴۰۰۰۶
۱۶:۰۲ -۱۶ اسفند ۱۴۰۰
طبق گفته‌های مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۱۴۰۱ سهامداران عدالت، صاحبان ETF و همچنین صاحبان اوراق بدهی می‌توانند از همان ماه اول اقدام به دریافت وام کنند. بر اساس اعلام عشقی صاحبان اوراق بهادار از این طریق و با وثیقه قرار دادن اوراق خود و بدون نیاز به ضمانت دیگری، از شبکه بانکی وام دریافت کنند.

 وام بانکی

نشان تجارت - طی مراسمی که امروز برای رونمایی و افتتاح دیتاسنتر بورس برگزار شده بود، مجید عشقی خبر خوبی را به صاحبان اوراق بهادار داد. طبق اظهارات رییس سازمان بورس و اوراق بهادار؛ صاحبان اوراق می توانند از طریق وثیقه قرار دادن اوراقی که به آنها تعلق دارد از فروردین ماه سال ۱۴۰۱، برای دریافت وام بانکی اقدام کنند. 

وی این امکان را با توجه به سهامدار شدن طیف گسترده‌ای از شهروندان، گامی در جهت ارتقاء سطح معیشتی مردم ارزیابی کرده و نسبت به تسهیل شدن ارایه تسهیلات بانکی از طریق وثیقه قرار دادن اوراق بهادار در بانک‌ها ابراز امیدواری کرد. 

عشقی ضمن اشاره به در دست اجرا بودن برنامه‌ای مفصل برای توثیق اوراق بهادار در نظام بانکی جهت دریافت تسهیلات، عنوان کرد: بعد از فروردین ماه سال آینده اوراق بهادار شامل اوراق بدهی، سهام عدالت،‌ای تی اف و ... پشتوانه توثیق وام‌های خواهند شد که از شبکه بانکی گرفته می‌شود.

ناگفته نماند این بحث با توجه به طرح های مبنی بر توثیق سهام عدالت جهت دریافت وام بانکی تازگی ندارد اما اگر طبق گفته های مجید عشقی امکان دریافت تسهیلات از فروردین ماه ۱۴۰۱ برای صاحبان انواع اوراق بهادار میسر شود می‌توان امیدوار بود که دولت سیزدهم گامی واقعی و ملموس را در راستای تسهیل ارایه خدمات بانکی به اقشار مختلف جامعه برداشته است. 

لازم به ذکر است؛ صاحبان اوراق بهادار که تمایل به دریافت تسهیلات بانکی از طریق وثیقه قرار دادن اوراق تحت مالکیت خود دارند، طبق اظهارات مجید عشقی رییس سازمان بورس می توانند از هفته های ابتدایی سال آینده جهت دریافت تسهیلات بانکی اقدام کرده و خدمات مذکور را دریافت کنند. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون