کد خبر: ۳۷۱۲۴
۱۴:۱۸ -۲۳ آذر ۱۴۰۰
نوسانات شدید بازار دلار، شماری از معامله گران را در شوک فرو برده است. اسکناس آمریکایی در سه روز اخیر از نزدیک مرز ۳۱ هزار تومانی وارد موج نزولی شدیدی شده که تا محدوده ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان ادامه پیدا کرده است. چنین نزول شدیدی، سرانجام در بعدازظهر روز دوشنبه موجب شد که فعالیت برخی اتاق‌های معاملات فردایی دلار متوقف شود.

قیمت دلار

نشان تجارتبه نقل از اکوایران، نوسانات شدید بازار دلار، شماری از معامله گران را در شوک فرو برده است. اسکناس آمریکایی در سه روز اخیر از نزدیک مرز ۳۱ هزار تومانی وارد موج نزولی شدیدی شده که تا محدوده ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان ادامه پیدا کرده است. چنین نزول شدیدی، سرانجام در بعدازظهر روز دوشنبه موجب شد که فعالیت برخی اتاق‌های معاملات فردایی دلار متوقف شود. بسیاری از متضرران ارزی توانایی پرداخت ضرر خود در روز دوشنبه را نداشتند و همین موضوع موجب شد که بازار بیشتر از حالت تعادل خارج شود.

در این شرایط شماری از فعالان، معاملات ارزی خود را متوقف کرده اند و به دنبال این هستند که با برگشت آرامش به بازار، خرید و فروش‌های ارزی خود را از سر بگیرند.

از نگاه تحلیل گران فنی در صورتی که در روز جاری، قیمت دلار محدوده ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان را از دست بدهد، ورود دلار به کانال ۲۸ هزار تومانی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

پیش‌بینی‌های جدید از قیمت دلار در بازار

حمایت مهم دلار در کانال ۲۹ هزار تومان

شکست مرز ۳۰ هزار تومانی موجب شد که فروشندگان زیادی به بازار هجوم بیاورند. شدت نزول تا پاسی از شب ادامه داشت تا اینکه قیمت دلار با سرعت زیاد تا محدوده ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان پایین رفت.

از نگاه تحلیل گران فنی در صورتی که در روز جاری، اسکناس آمریکایی محدوده ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان را از دست بدهد، ورود دلار به کانال ۲۸ هزار تومانی اجتناب ناپذیر خواهد بود. پس از آن، حمایت بعدی بازار محدوده ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومانی خواهد بود که از دست رفتن آن، موج جدیدی از فروشندگان را وارد بازار خواهد کرد.

البته علی رغم سیگنال‌های نزولی، دیشب برخی معامله گران سعی داشتند این موضوع را برجسته کنند که مذاکرات وین پیشرفت خاصی نداشته است. آن‌ها به خبر رویترز اشاره می‌کردند که به نقل از دیپلمات‌های اروپایی عنوان می‌کرد که ما هنوز نتوانسته‌ایم با ایران در مورد برنامه هسته‌ای این کشور مذاکره کنیم. توجه بازار به این خبر می‌تواند زمینه ساز تغییر مسیر اسکناس آمریکایی شود. با این حال برخی فعالان علائم نزولی بازار را قوی‌تر می‌دانند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون