کد خبر: ۳۶۰۹۲
۱۷:۳۹ -۲۴ آبان ۱۴۰۰
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با نشان تجارت مطرح کرد
پورابراهیمی گفت: دولت سیزدهم و مجلس یازدهم اساساً روند اقتصادی دولت دوازدهم را قبول نداشتند و با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته ان‌شاالله مسیر اقتصادی کشور به نفع مردم تغییر پیدا خواهد کرد.

محمدرضا پورابراهیمی

نشان تجارت - محمد آیتی: در حالی روز‌های پایانی آبان‌ماه را پشت سر می‌گذاریم که قیمت دلار به حدود ۲۹ هزار تومان رسیده است.

روز‌های کاری دولت سیزدهم به تندی می‌گذرد و تا اینجای کار، نه خبری از ارزانی است و نه ثبات قیمت‌ها.

در هفته‌های گذشته، اظهارات عجیب و غریبی مبنی بر اینکه شاید دلار در هفته‌ها یا ماه‌های آتی به ۲۷۵ تا ۳۰۰ هزار تومان هم برسد، مطرح شد. این‌گونه اظهارات در این آشفته بازار همان‌قدر که عجیب است همان‌قدر هم باعث باور و ترس عده زیادی از مردم شده است.

در همین رابطه، محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به نشان تجارت گفت: اینکه عده‌ای حرف از دلار ۳۰۰ هزار تومانی زدند به مفروضات‌شان آن هم با روند دولت دوازدهم برمی‌گردد.


بیشتر ببینید: پیش‌بینی باورنکردنی یک کارشناس از قیمت دلار سال آینده! + فیلم


وی افزود: دولت سیزدهم و مجلس یازدهم اساساً روند اقتصادی دولت دوازدهم را قبول نداشتند و با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته ان‌شاالله مسیر اقتصادی کشور به نفع مردم تغییر پیدا خواهد کرد.

نماینده کرمان تصریح کرد: مدتی است که تلاش‌ها برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور اتفاق افتاده و یکی از این سرفصل‌ها «اصلاح ساختار بودجه» است. اگر اصلاح ساختار بودجه به درستی پیش برود، روز‌های بهتری در انتظار اقتصاد کشور است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: ما با وجود برقراری تحریم‌ها به دنبال اصلاح ساختار بودجه رفته‌ایم و باید بدانیم که با همین فشار‌های حداکثری که علیه ایران در پیش گرفتند می‌شود اوضاع را بهبود بخشید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پس از نظم و نسق‌دادن به ساختار اقتصادی کشور و مخصوصاً بستن بودجه منطقی در سال‌های آتی، حتماً روند قیمت دلار کاهشی خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون