کد خبر: ۳۵۴۸۲
۱۸:۵۱ -۰۵ آبان ۱۴۰۰
افرادی که بالای ۱۸ سال سن دارند و دارای نقص سیستم ایمنی متوسط یا شدید هستند، ممکن است شش ماه پس از دریافت سومین دُز واکسن مدرنا یا فایزر به تزریق دُز دیگر نیاز داشته باشند.

واکسن کرونا

نشان تجارت - مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده اعلام کرد: تزریق دُز چهارم واکسن کروناویروس به افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف ضروری خواهد بود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده در دستورالعمل جدید خود اعلام کرده است: به افرادی با سیستم ایمنی ضعیف توصیه می‌شود که دُز چهارم واکسن کووید-۱۹ را تزریق کنند.

بنابر اعلام این مرکز، افرادی که بالای ۱۸ سال سن دارند و دارای نقص سیستم ایمنی متوسط یا شدید هستند، ممکن است شش ماه پس از دریافت سومین دُز واکسن مدرنا یا فایزر به تزریق دُز دیگر نیاز داشته باشند.

طبق اعلام این مرکز، دُز چهارم را می‌توان از هر یک از واکسن‌های موجود انتخاب کرد. افرادی دارای نقص ایمنی متوسط تا شدید، افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند سرطان، دریافت‌کنندگان عضو پیوندی یا افراد آلوده به ویروس HIV را شامل می‌شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت، آمار‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده نشان می‌دهد: حدود ۹ میلیون نفر از مردم این کشور در این گروه قرار دارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون