کد خبر: ۳۵۳۵۷
۱۲:۳۲ -۰۲ آبان ۱۴۰۰
تعداد شهر‌های قرمز کرونایی در کشور از ۹ به ۱۶ شهرستان افزایش یافته است و احتمال بروز موج ششم کرونا در آبان‌ماه بیشتر شده است.

افزایش تعداد شهر‌های قرمز کرونایی

نشان تجارت - وضعیت کرونایی در کشور ناپایدار است و تعداد شهرهای قرمز کرونایی در نقشه‌ رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور افزایش یافته است.

وزارت بهداشت هشدار داده است که هرگونه عادی‌انگاری و کاهش مراقبت‌های بهداشتی (شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله دو متری، شست‌وشوی مداوم دست‌ها و پرهیز از حضور در تجمعات) می‌تواند به افزایش آمار مبتلایان و قرمز شدن مجدد شهرها بینجامد.

در حال حاضر شمار شهرهای قرمز کشور به 16 شهرستان افزایش یافته است؛ 119 شهرستان در وضعیت نارنجی، 227 شهرستان زرد و 86 شهرستان آبی هستند.

کدام شهرها قرمز هستند؟

از امروز یکم آبان‌ماه، شهرستان‌های جلفا، مرند (آذربایجان شرقی)، اشنویه، بوکان، پیرانشهر (آذربایجان غربی)، استهبان (فارس)، بانه، سقز (کردستان)، پاوه، جوانرود، روانسر، سرپل ذهاب (کرمانشاه)، چرام، کهگیلویه (کهگیلویه و بویر احمد)، زرندیه (مرکزی)، مهریز (یزد) در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

منع تردد شبانه در همه شهرهای کشور

سفر از و به شهرهای قرمز و نارنجی مشمول جریمه است؛ همچنین منع تردد شبانه از ساعت 22 شب تا 3 بامداد برقرار است.

آخرین خبرها از واکسیناسیون کرونا

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تاکنون 50 میلیون و 373 هزار و 488 نفر دوز اول واکسن کرونا و 28 میلیون و 291 هزار و 777 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 78 میلیون و 665 هزار و 265 دوز رسیده است؛ تصویر زیر نمودار واکسیناسیون کرونا در ایران تا 28 مهرماه را نشان می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون