کد خبر: ۳۴۴۵۲
۲۳:۴۱ -۰۷ مهر ۱۴۰۰
وزیر بهداشت گفت هیچ واکسن فایزری در ایران وارد نشده است و با توجه به بررسی‌های اخیر کمیته علمی، بانوان باردار می‌تواند از واکسن سینوفارم استفاده کنند

وزیر بهداشت: هیچ واکسن فایرزی وارد نشده و نخواهد شد

نشان تجارتبهرام عین اللهی روز چهارشنبه در بازدید از بیمارستان افضلی پور، وضعت شهر کرمان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در مرکز واکسیناسیون کرمان بیشتر از نیرو‌های داوطلب، مردمی و دانشجو استفاده شده که از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون بدون وقفه فعالیت کرده و در این زمینه یک حرکت مردمی ایجاد شده است.

وی با اشاره اینکه واکسیناسیون به ۵۳ میلیون دز در کشور رسیده است تصریح کرد: امیدواریم تا یک هفته آینده به ۶۰ میلیون دز برسیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره اینکه مردم علاوه بر انجام واکسیناسیون باید از ماسک استفاده کنند و پروتکل‌های بهداشتی را همچنان رعایت کنند و فکر نکند واکسینه شدن این ویروس را کامل از بین می‌برد گفت: کشور‌هایی هم که به طور کامل واکسینه شده اند باز درگیر ویروس کرونا هستند.

عین اللهی با بیان اینکه با قرنطینه هوشمند بسیاری از محدودیت‌ها برداشته می‌شود افزود: در مکان‌هایی از قبیل هواپیما، اتوبوس، قطار و هتل‌ها که مردم به ناچار تجمع دارند با واکسینه شدن افراد محدودیت‌ها برداشته می‌شود.

وی بیان داشت: بیمارستان افضلی پور کرمان از نظر درمانی یکی از ممتازترین مراکز درمانی کشور است.

وی ضمن قدردانی از کادر درمانی بیمارستان افضلی پور کرمان خاطرنشان کرد: کادر پزشکی این بیمارستان بدون وقفه و بیش از یک سال و نیم برای بیماران کرونایی کار می‌کنند و خود کادر درمان و خانواده‌های آن‌ها نیز در این مدت درگیر این ویروس شده اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه آمار بهبودی بیماران کرونایی در بیمارستان افضلی پور قابل قبول است بیان داشت: استاندار کرمان برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران زحمات زیادی را متقبل شده و اکسیژن را بدون وقفه تامین کردند و در این شرایط تامین اکسیژن بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه هیچ واکسن فایزری در ایران وارد نشده است گفت: با توجه به بررسی‌های اخیر کمیته علمی، بانوان باردار می‌تواند از واکسن سینوفارم استفاده کنند و هیچ واکسن فایرزی وارد نشده و نخواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز چهارشنبه با حضور در بیمارستان افضلی پور شهر کرمان از این بخش‌های مختلف این مرکز درمانی و آموزشی بازدید کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این بازدید با حضور در بخش بستری بیماران کرونا و icu کرونا از بیماران بستری عیادت کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز در قالب سفری یک روزه وارد کرمان شد.

حضور بر مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تجدید میثاق با شهدا از دیگر برنامه‌های وی در کرمان است.

پایان بخش سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این استان، برگزاری نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون