کد خبر: ۳۳۰۱۰
۱۴:۲۲ -۳۱ مرداد ۱۴۰۰
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۷۱۱۰۰۰ نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۱۲ میلیون و ۱۶۲ هزار نفر رسید.

تازه‌ترین آمار ابتلا به کرونا در جهان

نشان تجارتبر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۱۲ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۹۶۹ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۹۰۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۸۹ میلیون و ۷۹۳ هزار و ۹۱ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۹۰ هزار و ۷۸۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۷ میلیون و ۵۱۹ هزار و ۲۹۴ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۴۴ هزار و ۸۴۰ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۱ هزار و ۴۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۲۳۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۳۴ هزار و ۳۹۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۸ هزار و ۳۸۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۴۸۷ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۷۴ هزار و ۲۴۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور‌های روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۵۲۳، ۶ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۳۱۱، ۶ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۹۳۰، ۶ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۴۱ و ۵ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۸۵۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های کلمبیا با ۴ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۸۹۷ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۴۷۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۱ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۴۶۹، ۳۰ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۵۶ و ۱۹ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۱۹۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

تازه‌ترین آمار ابتلا به کرونا در جهان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون