کد خبر: ۳۲۴۱۲
۲۱:۲۷ -۱۷ مرداد ۱۴۰۰
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی گزارش تخلفات اجرای این قانون در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

بررسی گزارش تخلفات اجرایی قانون چک در کمیسیون اقتصادی

نشان تجارت - غلامرضا مرحبا، اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی قرار بود لیست اعضای پیشنهادی کابینه به کمیسیون ارائه شود و بررسی برنامه وزرای پیشنهادی در دستور کار قرار گیرد که این لیست ارائه نشد و ما به دستور کار عادی کمیسیون برگشتیم.

وی افزود: در جلسه امروز طرح مالیات بر عایدی سرمایه با حضور دستگاه‌های مرتبط مورد بررسی قرار گرفت. نمایندگان دستگاه‌ها نظرات کارشناسی خود را ارائه کرده، در مورد حجم و نوع تراکنش‌هایی که باید به سازمان مالیاتی ارسال شود و همین طور رویکرد قانون که تنظیم گری برای سرمایه‌های غیر مولد یا درآمدی باشد مباحثی مطرح شد و در نهایت به مرکز پژوهش‌ها ماموریت داده شد تا پایان هفته ویرایش نهایی متن قانون را به کمیسیون ارائه کند تا بررسی نهایی انجام شود.

مرحبا اضافه کرد: همچنین در جلسه امروز گزارش نظارتی تخلفات مربوط به اجرای قانون چک قرائت شد، نماینده بانک مرکزی توضیحاتی ارائه کرد و قرار شد استعلاماتی از دستگاه‌های دیگر گرفته شود. با توجه به شرایط خاص کرونا و اینکه برخی تاخیر‌ها در اجرای قانون ممکن است به علت تصمیمات ستاد مقابله با کرونا باشد قرار شد این موضوع بررسی شود و در جلسات آتی گزارش تکمیلی ارائه شود.

به گفته سخنگوی کمیته اقتصادی این کمیسیون فردا نیز جلسه دارد و ادامه دستور خود را پی خواهد گرفت.

منبع: اقتصادآنلاین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون