کد خبر: ۳۲۳۸۰
۱۴:۱۱ -۱۷ مرداد ۱۴۰۰
محمد پنجعلی: من پیشنهاد دادم که به جای تیم ملی اگر یحیی گل محمدی و بچه هایش در پرسپولیس در انتخابی جام جهانی شرکت کنند راحت صعود می کنیم.

پیشنهاد پنجعلی به تیم ملی

نشان تجارت - علیرضا عزیزی بازیکن اسبق پرسپولیس و تیم ملی ایران پس از چند سال مبارزه با بیماری مهلک سرطان در نهایت جان به جان آفرین تسلیم کرد. در همین ارتباط با محمد پنجعلی که در پرسپولیس همبازی زنده یاد علیرضا عزیزی بوده است هم کلام شدیم و...

ابتدا می خواهیم درخصوص مرحوم علیرضا عزیزی از شما بپرسیم؟

اعجوبه ای برای خودش بود. در هما و پرسپولیس بازی های بی نظیری انجام داد و هرگز به حق خودش نرسید چه در فوتبال و چه زندگی!

چطور، بیشتر توضیح می دهید؟

مرحوم علیرضا عزیزی یک فوتبالیست با تکنیک آبادانی بود. سرعت بالایی داشت و مدافعان روبروی خودش را به راحتی دریبل می زد و گلزن قابلی هم بود. طفلکی خیلی مظلوم بود خیلی! شاید راضی نباشد من این حرف را بزنم اما سخت زندگی می کرد ولی مناعت طبع داشت و هرگز از چیزی نمی نالید.

او را می دیدید؟

بله، در تمرینات پیشکسوتان می آمد، گوشه ای می نشست و بعد از پایان تمرین هم می رفت. اساسا انسان مظلوم و بی سرو صدایی بود.

جوانان امروزی فوتبال علیرضا عزیزی یا فیلمی از بازی های او را ندیده اند. اگر بخواهید فوتبالش را با یک فوتبالیست امروزی قیاس کنید فکر می کنید سبک بازی مرحوم عزیزی شبیه کدام بازیکن بود؟

واقعا مرحوم عزیزی فوق العاده بود و سخت است که بخواهم قیاس کنم اما خداوند عمرطولانی و با عزت به مهدی ترابی بدهد. فوتبال علیرضا عزیزی یک مقدار شبیه مهدی ترابی اما تکنیکی تر از مهدی بود. ازکناره ها خوب حرکت می کرد و سرعت او پا به توپ استثنایی بود. خداوند رحمتش کند.

صحبتی به عنوان یک پیشکسوت در مورد علیرضا عزیزی و علیرضا عزیزی ها ندارید؟

ببینید امثال علیرضا عزیزی زمان حیات و زنده بودن نیاز به توجه دارند. به قول علی آقا پروین قشنگ نیست که ما روی تخت بیمارستان یا زمان درگذشت پیشکسوتان یا آنها بیفتیم و بخواهیم اسمی از این عزیزان بیاوریم. علیرضا عزیزی این اواخر زندگی سختی داشت و این بیماری سرطان هم مزید برعلت شده بود. ما باید به فکر کسانی باشیم که زمانی برای این مملکت زحمت کشیده و درعرصه ورزش افتخار کسب کرده اند. امروز یک بازیکن پرسپولیس یا تیم های دیگر وقتی نحوه برخورد با پیشکسوتان را می بیند و به خود حق می دهد به فکر پول و درآمد بیشتر باشد چون خوب می داند فردا روز هیچ کسی احوالی هم از او نخواهد پرسید. بنابراین به پیشنهادات بهتر به خاطر آینده ایش جواب مثبت می دهد.

بسیارخوب، پرسپولیس در حالی قهرمان شد که سپاهان تا هفته های آخر به قول معروف موی دماغ این تیم شد. در این رابطه صحبتی ندارید؟

این موضوع نشان می دهد که مسئولیت مدیران باشگاه خیلی سنگین تر شده است. باید بازیکنان فعلی را حفظ و تیم را برای فصل آینده و لیگ قهرمانان آسیا تقویت کرد. اگر در فصل نقل و انتقالات دیر بجنبند فصل آینده به مشکل برخواهند خورد. من در رسانه ها خواندم که یحیی گل محمدی لیست مورد نظر خودش را هم داده است و باید مسئولان دست بجنبانند.

عملکرد یحیی گل محمدی و کادرفنی پرسپولیس را در لیگ بیستم چطور دیدید؟

عالی! من حتی پیشنهاد دادم که به جای تیم ملی اگر یحیی گل محمدی و بچه هایش در پرسپولیس در انتخابی جام جهانی شرکت کنند راحت صعود می کنیم. گل محمدی، مطهری، باقری، فنایی و کادرفنی پرسپولیس خیلی خوب کارکرده و نشان داده اند چیزی از مربیان گرانقیمت خارجی کم ندارند. بازیکنان پرسپولیس هم فوق العاده هستند و شخصیت قهرمانی دارند.

در حال حاضر محمد حسین کنعانی زادگان از پرسپولیس جدا شده و این احتمال وجود دارد شهریار مغانلو هم نتواند رضایت باشگاه پرتغالی سانتاکلارا را برای ادامه بازی در تیم یحیی گل محمدی جلب کند. به نظر شما حفظ بازیکنان دیگری که قراردادشان به پایان رسیده سخت نیست؟

کنعانی زادگان یک بازیکن معمولی برای پرسپولیس نداشت و نقش مهمی در قهرمانی این تیم بازی کرد. باز هم تأکید می کنم مدیران باشگاه پرسپولیس باید مراقب باشند که تیم های دیگر نوراللهی، عالیشاه، کمال، امیری و شیری را نبرند. حفظ این بازیکنان از نان شب هم واجب تر است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون