کد خبر: ۳۰۱۰۲
۱۴:۲۷ -۲۷ خرداد ۱۴۰۰
قیمت طلا نسبت به هفته گذشته حدود ۵ درصد پایین آمد. طلا از اواسط اردیبهشت در این حوالی قرار نگرفته بود. احتمالا اظهارات جرم پائول در افت قیمت طلا موثر بود.

کاهش قیمت طلا

نشان تجارت - طلای جهانی معاملات روز پنج‌شنبه را با قیمت حوالی 1823 دلار آغاز کرد و در همان ساعات ابتدایی تا 1806 دلار پایین آمد.

قیمت طلا از اواسط ماه می (اواسط اردیبهشت) این سطوح قیمتی را تجربه نکرده بود. قیمت طلا همین چند روز پیش (21 خرداد ماه) رقم‌هایی در حوالی 1900 دلار را ثبت کرده بود. قیمت 1806 دلاری از بیشترین نرخ یک هفته اخیر حدود 5 درصد پایین‌تر است. افت قیمت طلا همراه با اظهارات اخیر جرم پائول اتفاق افتاد.

بر اساس اظهارات وی احتمالا تا سال 2023 تورم بالا مربوط به اشتغال زیاد است. وی گفت که اگر تورم بیش از سناریوی پایه فدرال رزرو افزایش یابد برای پایین آوردن آن اقدام می‌شود. پائول بر قدرت ابزارهای فدرال رزرو برای کنترل تورم تاکید و تکرار کرد که در صورت لزوم برای کاهش تورم از این ابزارها استفاده می‌شود. اظهارات پائول نسبت به بهبود اقتصادی و وضعیت اشتغال امیدوارکننده بود و نشانه‌ای از نگرانی و ضعف فدرال رزرو برای کنترل تورم در صورت لزوم در آن دیده نمی‌شد.

بازگشت بیت کوین به زیر 40 هزار دلار

از سوی دیگر قیمت بیت کوین به زیر 40 هزار دلار بازگشت. تغییرات قیمتی این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته منفی بود. بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 40 هزار و 240 دلار و کمترین قیمت آن 38 هزار و 176 دلار ثبت شده است. در ساعت 12 ظهر به وقت ایران قیمت بیت کوین 39 هزار و 378 دلار و سرمایه بازار این ارز دیجیتال 735 میلیارد دلار ثبت شده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون