کد خبر: ۲۸۹۵۰
۱۶:۵۶ -۰۱ خرداد ۱۴۰۰
بهمنش کارشناس مالی می‌گوید: در کوتاه مدت قیمت بیت کوین ممکن است در همین دامنه نوسان کند، اما در بلند مدت همچنان رشد خوهد کرد.

بیت کوین

نشان تجارتدر طول هفته‌های اخیر بیت کوین بیش از ۱۰ هزار دلار ریزش کرد که گفته شده عمده دلیل آن صحبت‌های ایلان ماسک مدیر عامل تسلا در خصوص بیت کوین و عدم حمایت آن از این ارز دیجیتال بود.

همچنین گفته شد بیانیه چین در مورد عدم استفاده از ارز‌های دیجیتال به عنوان یک شیوه پرداخت از دلایل دیگر ریزش بیت کوین در هفته‌های اخیر بوده است.

امین بهمنش کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بازار دلیل ریزش اخیر بیت کوین را تحمیل ریسک سیاسی بر روی این رمز ارز می‌داند و در این باره به سیاست جدید دولت چین اشاره کرد.

او می‌گوید: محدودیت‌های بانک‌های مرکزی جهان و عدم حمایت دولت‌ها از رمز ارز‌ها تاثیرات زیادی بر قیمت آن‌ها دارد، اما اینکه چین حمایت نکرد و یا ایلان ماسک با توئت خود از دوج کوین حمایت کرد به این معنی نیست که بیت کوین ارزش خود را از دست بدهد.

این کارشناس اضافه کرد: در کوتاه مدت، نوسان بیت کوین زیاد است و این ریزش ممکن است ادامه داشته باشد، اما در بلند مدت، این رمز ارز رشد خود را دارد، ولی کمی زمان بر است.

بهمنش به تحلیل تکنیکالی بیت کوین اشاره کرد و افزود: از نظر تکینکالی بعد از شکستن حمایت ۴۰ هزار دلاری کار برای برگشت سخت می‌شود و مدتی در زیر ۴۰ هزار دلار احتمالا نوسان داشته باشد.

او آینده سرمایه‌گذاران عمده و اقدامات بانک‌های مرکزی کشور‌های مختلف در خصوص رمز ارز‌ها را دو پارامتر تاثیرگذار بر بیت کوین خواند و گفت: میزان حمایت یا عدم حمایت بانک‌های مرکزی از بیت کوین و رمز ارز‌ها دیگر و همچنین سخنان سرمایه‌گذاران عمده رمز ارز‌ها تاثیر زیادی بر نوسانات قیمتی آن‌ها دارد. به نظر من خبر‌های در زمینه رمز ارز مهمتر از تحلیل‌های بنیادی و تکنیکالی آن‌ها است.

علاوه بر چین به نظر می‌رسد که سیاست‌های بانکی آمریکا در جهت تضعیف بیت کوین است که بهمنش با تاکید آن گفت: رشد رمز ارز‌ها تاثیر قابل توجهی در تضعیف دلار داشته که به نظرم سیاست‌های این کشور به خاطر حفظ قدرت دلار بیشتر بر عدم حمایت از رمز ارز‌ها بر می‌گردد و نمی‌توان این سیاست‌ها را نادیده گرفت.

برخی از فعالین بازار رمز ارز‌ها رویکرد ایلان ماسک نسبت به بیت کوین را یک حرکت درآمد زا برای این شخص تحلیل کردند. آن‌ها معتقدند که ماسک با هدایت بخشی از جامعه به سرمایه‌گذاری در بیت کوین قیمت این رمز ارز را به شدت بالا برد و بعد در اوج با برداشتن حمایت خود توانست یک نوسان پر بازده از این رمز ارز داشته باشد.

در حال حاضر طبق آخرین آمار غیر رسمی حدود ۶ میلیون نفر در ایران در حوزه رمز ارز فعالیت می‌کنند که بیش از ۶۰ درصد آن در طول ۶ ماهه اخیر وارد این حوزه شدند.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون