کد خبر: ۲۸۳۳۷
۱۵:۵۸ -۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
خبر خوب تولید انبوه واکسن کوایران برکت باعث پرتقاضا شدن این نماد در بورس شد.

واکسن کوایران برکت

نشان تجارت - بعد از مراسم رونمایی از خط تولید واکسن کوایران برکت و چشم انداز تولید ماهانه ۳ میلیون واکسن نماد این شرکت در بورس به یک باره از صف فروش در آستانه صف خرید قرار گرفت. هم اکنون آیین رونمایی از ۳۰۰ هزار دوز واکسن با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در حال انجام است.

‏اولین محصول فاز یک خط تولید واکسن کووایران برکت امروز با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت و محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در شهرک صنعتی دارویی برکت رونمایی می‌شود.

واکسن کوایران برکت


نماد بورسی شرکت برکت، بیش از دو هفته منفی بوده و امروز توانست روند نزولی کوتاه مدت خود را بشکند.

سید رضا مظهری به ایرنا گفته است: به محض قبول نتایج فاز سوم مطالعه کارآزمایی بالینی این واکسن توسط وزارت بهداشت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نسبت به بهره برداری از اولین فاز خط تولید واکسن کوو ایران برکت با ظرفیت سه میلیون دوز در ماه اقدام خواهد کرد.

مدیر اجرایی طرح واکسن «کوو ایران برکت» ادامه داد: خط دوم تولید صنعتی این واکسن نیز با ظرفیت تا ۱۷ میلیون دوز در ماه در حال آماده شدن است.

مظهری اظهار داشت: خط دوم تولید صنعتی این واکسن از اوایل تیر ماه سال جاری راه اندازی می‌شود و با ظرفیت افزایش یابنده تا پایان شهریور ماه در مجموع (با احتساب ظرفیت سه میلیون دوز خط اول) توان عرضه ۲۰ میلیون دوز واکسن در ماه ایجاد خواهد شد.

وی افزود: بعد از عبور از مرحله نیمه صنعتی، وارد مرحله تولید صنعتی واکسن کوو ایران برکت شدیم و قرار شد دو خط صنعتی آماده شود که یک خط تولید صنعتی آماده و خط دوم در حال آماده شدن است.

مظهری بیان داشت: در کنار استفاده از ظرفیت تامین تجهیزات خط تولید از داخل کشور، برخی از تجهیزات از خارج کشور تامین شده و مجموع سرمایه گذاری در این بخش تا رسیدن به ظرفیت تولید حداکثری بیش از ۶ هزار میلیارد تومان است.

واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت از خرداد ۱۴۰۰
وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون عمومی با این واکسن از پایان خرداد ۱۴۰۰ آغاز می‌شود، گفت: انتظار می‌رود واکسیناسیون عمومی با واکسن کوو ایران برکت پس از اعلام نتایج فاز سوم و ارایه مجوز‌های لازم توسط وزارت بهداشت، در خرداد ماه سال جاری آغاز شود.

مدیر اجرایی طرح واکسن «کوو ایران برکت» اظهار داشت: در حال حاضر هم با ظرفیت تولید چند میلیون دوز واکسن می‌توانیم آن را برای عموم مردم عرضه کنیم، اما وزارت بهداشت مشغول بررسی مراحل کارآزمایی بالینی این واکسن است.

وی افزود: این بررسی‌ها شامل موارد پزشکی و آزمایشگاهی داوطلبان این طرح مطالعاتی است که در حال انجام می‌باشد.

مظهری ادامه داد: به محض تایید نتایج مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن از سوی وزارت بهداشت، واکسن تولیدی در اختیار آن وزارت خانه قرار خواهد گرفت تا با استفاده از ظرفیت شبکه بهداشت و درمان کشور نسبت به عرضه عمومی اقدام شود.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون