کد خبر: ۲۷۴۲۴
۱۲:۴۸ -۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
حسینعلی حاجی دلیگانی از ارائه ۲۱ پیشنهاد به رئیس مجلس برای طرح و بررسی در جلسه شورای اقتصادی سران سه قوه خبر داد.

پیشنهاد بورسی نمایندگان

نشان تجارت - حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: طبق برنامه؛ نشست سران سه قوه باید ششم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار شود و طبق اعلام قبلی تنها دستور این نشست، بررسی موضوع بورس و ضرر و زیان ناشی از افت شاخص در ماه‌های اخیر بوده است.

عضو هیات رییسه مجلس اظهار داشت: در نشست قبلی سران سه قوه موضوع بورس مورد بحث و بررسی قرار گرفته، اما به دلیل گسترده بودن موضوع و بحث فراوان پیرامون آن جمع بندی درباره این مساله انجام نشد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: در نشست اخیر هیات رییسه مجلس بنا شد، همه نمایندگان پیشنهادات خود را درباره بورس تا پایان هفته گذشته به هیات رییسه ارائه کنند تا در جلسه شورای اقتصادی سران سه قوه مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: بنده با جمع آوری نظرات کارشناسان و پیشنهادات آن‌ها در مجموع ۲۱ پیشنهاد را در مورد این موضوع آماده و به رئیس مجلس ارائه کردم تا در جلسه شورای اقتصادی سران سه قوه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

عضو هیات رییسه مجلس در مورد تخصیص ردیف اعتباری برای بهبود وضعیت بورس توسط دولت نیز گفت: این مسئله نیازمند مصوبه مجلس است و باید دولت در این باره لایحه بدهد.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: ارائه لایحه‌ای از سوی دولت برای تخصیص خط اعتباری و یا تدوین طرحی در این باره در مجلس زمان‌بر است و ممکن است، در زمان مناسب نتوان از این طریق مشکل بورس را حل کرد و باید اقدامات جدی‌تری در این زمینه در نظر گرفته شود.

وی افزود: ابتدا باید ببینیم که در جلسه سران سه قوه چه تصمیمی اتخاذ می‌شود تا بتوانیم روی آن کار کنیم و اقداماتی را انجام دهیم.

منبع: اقتصادآنلاین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون