کد خبر: ۲۷۳۵۴
۱۱:۵۱ -۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ابلاغ مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره اعمال فوری ممنوعیت تردد مسافران هندی و تشدید نظارت‌ها در مرز‌های شرقی کشور خبر داد.

محدودیت های سفر از هند

نشان تجارت - ستاد ملی مقابله با کرونا روز شنبه کشور‌های هند و پاکستان را در فهرست کشور‌های با شرایط ویژه قرار داد و هر گونه تردد مسافر را از این کشور‌ها ممنوع اعلام کرد.

جواد هدایتی - مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای – در این باره اظهار کرد: گرچه با کشور هندوستان مرز زمینی مشترک نداریم، اما ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه‌ای در خصوص توقف کامل و فوری هرگونه نقل و انتقال مسافر به صورت مستقیم و غیر مستقیم از کشور هندوستان ابلاغ کرده است و در این صورت هیچ یک از مسافرانی که در هندوستان بودند یا به آنجا سفر کرده‌اند نمی‌توانند از مرز‌های شرقی کشور به ایران وارد شوند.

وی افزود: بخش دیگر این مصوبه درباره تشدید کنترل‌های بهداشتی در مرز‌های شرقی کشور و کمک به متولیان آن است که سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در این زمینه به نمایندگان مستقر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستقر در مرز‌ها کمک خواهد کرد و امکانات مورد نیاز در راستای اعمال ابلاغیه‌ها را در حد مقدورات در اختیارشان خواهد گذاشت.

هدایتی با بیان اینکه هر پروتکل، محدودیت یا ممنوعیتی برای مرز‌های کشور و تردد مسافر و کالا اعلام شود به سرعت آن را اجرا خواهیم کرد، گفت: درباره تردد کالا‌های تجاری نیز همواره در طول شیوع ویروس کرونا پروتکل‌های خاصی در این زمینه وجود داشته است و بر این اساس تخلیه و بارگیری در محدوده مرزی اعمال خواهد شد بدین صورت که رانندگان دو کشور در عمق قلمرو کشور مقابل تردد نخواهند داشت.

مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: سازمان راهداری در زمینه اعمال محدودیت و ممنوعیت‌های کرونایی تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کروناست و مصوبات ابلاغی شود را اجرا خواهیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مژگان
|
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
0
0
بالاخره با تماااام فشارها اینکارو انجام دادن.... تا همه ملتو به کشتن ندادن!
آخرین اخبار
گوناگون