کد خبر: ۲۷۰۵۱
۱۵:۱۲ -۳۱ فروردين ۱۴۰۰
چین اعلام کرد برنامه‌ای برای مقابله با دلار آمریکا از طریق یوان دیجیتال ندارد.

یوان دیجیتال چین

نشان تجارت - طبق گفته معاون بانک مرکزی چین، لی بو، کاربرد بین المللی یوان دیجیتال برای جایگزینی با دلار آمریکا به عنوان اصلی‌ترین ارز ذخیره جهان نیست. روز یکشنبه رئیس این بانک نیز گفت: برای بین المللی شدن پول این کشور، بار‌ها گفته ایم که روند مزبور طبیعی است و هدف ما جایگزینی با دلار آمریکا یا سایر ارز‌های بین المللی نیست. فکر می‌کنم هدف ما این است که به بازار اجازه انتخاب بدهیم تا تجارت و سرمایه گذاری بین المللی تسهیل شود. آخرین تلاش‌ها برای ایجاد نسخه دیجیتالی پول ملی چین با قابلیت بلاکچین، استفاده داخلی است.

معاون بانک مرکزی چین گفت: هدف کاربری یوآن حداقل در حال حاضر معطوف به کاربرد داخلی است.

وی افزود که همکاری جهانی موضوع بسیار پیچیده‌ای است و ما هنوز برای رسیدن به یک راه حل خاص عجله نداریم. e-yuan در حال حاضر در مرحله آزمایشی از برنامه‌های آزمایشی مختلف در سراسر کشور قرار دارد و مقامات مربوط امیدوارند که یک ارز دیجیتال مستقل تا زمان بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ آماده داشته باشند. چین اولین کشور در جهان است که ارز دیجیتال را در سطح ملی آزمایش می‌کند.

هفته گذشته گزارش شده که مقامات دولت ایالات متحده در مورد پیشروی چین به سمت یوان مجازی ابراز نگرانی کردند، نسبت به اینکه چین بالقوه خواستار به چالش کشیدن غلبه دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهان است. کاخ سفید هم نگران است که مبادا از این ارز جدید برای طفره رفتن از تحریم‌های آمریکا استفاده شود. رئیس سابق بانک مرکزی چین تایید کرد که برنامه‌های اولیه برای ارز دیجیتال با ایده کاربرد برون مرزی نیست، با اینکه می‌تواند بر استقلال سیاست پولی تاثیر بگذارد.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون