کد خبر: ۲۶۹۶۷
۱۲:۵۷ -۳۰ فروردين ۱۴۰۰
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف با دولت‌های غنا و سوییس در این کمیسیون اصلاح شد.

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی

نشان تجارت - ‌محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در تشریح نشست عصر یکشنبه کمیسیون متبوع خود گفت: کلیات استفساریه حوزه قانون نظام صنفی در این نشست بعد از بررسی، مورد موافقت اعضای کمیسیون قرار گرفت، اما جمع‌بندی و ارائه گزارش نهایی آن به صحن علنی به دلیل نیاز به توضیحات بیشتر و هماهنگی با هیئت رئیسه مجلس به هفته آینده موکول شد.

وی ادامه داد: استفساریه شمول مالیات بر اشخاص در مناطق آزاد هم در این جلسه بررسی شد؛ اخیرا براساس حکم دیوان عدالت اداری این قانون دچار مشکل شده است. ما هفته گذشته در این مورد با پژوهشکده شورای نگهبان جلسه‌ای داشتیم؛ در متن نهایی قانون برای معافیت مالیاتی در مناطق آزاد، موضوع پرسنل دولت و بخش غیردولتی از یکدیگر تفکیک شده‌اندکه مقرر شد با موافقت جلیل مختار نماینده طراح استفساریه، آخرین ویرایش این طرح قبل از ارائه به صحن علنی و رای‌گیری در صحن با مشورت شورای نگهبان انجام شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به انتخاب دو نفر از نمایندگان برای عضویت در کمیته انتشار اوراق بهادار اسلامی در بازار پول و سرمایه به عنوان ناظر بیان کرد: مجتبی توانگر و سیدکاظم موسوی براساس قانون بودجه از سوی کمیسیون اقتصادی به هیئت رئیسه مجلس برای انجام رای‌گیری در صحن انتخاب شدند.

پورابراهیمی تصریح کرد: موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف با دولت جمهوری غنا، پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی و اصلاح موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف میان ایران و سوییس هم در این نشست بررسی و کلیات آن‌ها تصویب و مقرر شد بعد از انجام اصلاحات، براساس قانون اساسی و نظرات شورای نگهبان، گزارش نهایی آن‌ها به صحن علنی ارائه شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون