کد خبر: ۲۶۹۶۱
۱۱:۳۲ -۳۰ فروردين ۱۴۰۰
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، از اختصاص ۴۴ میلیون مترمکعب پساب به فضای سبز شهرداری تهران خبر داد و گفت: تهیه اطلس جانمایی فضای سبز شهری، چاه‌ها و منابع آب سطحی پایتخت نیز توسط شهرداری تهران در دست اقدام است.

پساب فضای سبز تهران

نشان تجارت - ‌قاسم تقی‌زاده خامسی درباره اقدام‌های انجام شده درخصوص امضای تفاهم‌نامه با شهرداری تهران با موضوع تامین آب پایدار فضای سبز شهر تهران از محل پساب و دیگر منابع آبی تا پایان سال ۹۹، افزود: کارگروه سه‌جانبه‌ای بین شرکت آب منطقه‌ای، شرکت آب و فاضلاب و شهرداری تهران تشکیل شده و تاکنون نیز چهار جلسه مشترک برگزار شده است.

وی ادامه‌داد: برنامه‌ریزی درباره اختصاص پساب تولید شده سال ۹۹ تصفیه‌خانه‌های فاضلاب به فضای سبز شهرداری تهران با میزان تقریبی ۴۴.۱ میلیون مترمکعب انجام شده است که در فاز نخست، منطقه ۲ شهری به دلیل وجود چاه‌های غیرمجاز شهرداری و منطقه پنج شهری به دلیل اضطرار شهرداری تهران به عنوان مناطق تحت پوشش استفاده از پساب و مدیریت منابع آبی انتخاب شده‌اند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا خاطرنشان‌کرد: پیگیری شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره پیشنهاد قیمت تمام شده یک مترمکعب پساب قابل واگذاری به فضای سبز توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور انجام و برای تصویب به شورای شهر ارسال شده است.

تقی‌زاده خامسی گفت: جلسه ویژه‌ای درباره آب‌های سطحی موضوع بند ۲ تفاهم‌نامه که در آن مقرر شده تا سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران تا پایان سال ۹۹ نسبت به ارسال گزارش و اطلاعات مرتبط با مشخصات نقاط برداشت، چگونگی برداشت و میزان منابع آب به همراه سطوح آبیاری به تفکیک مناطق در وضع موجود از مجاری آب‌های سطحی اقدام کند، با شهرداری تهران برگزار شده است.

وی با اشاره به تدقیق آمار چاه‌های مجاز و غیرمجاز مناطق ۲ و پنج شهری تهران، گفت: با هدف عملیاتی کردن طرح تامین آب پایدار فضای سبز تهران از محل پساب و سایر منابع آبی، به‌منظور کاهش بهره‌برداری از منابع آبی زیرزمینی با اطلاعات تدقیق شده چاه‌های مجاز و غیرمجازی که توسط شرکت آب منطقه‌ای تهران بازدید شده، برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

به گزارش ایرنا، دی‌ماه پارسال معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: تصفیه خانه فیروز بهرام سالیانه ۱۹۲ میلیون متر مکعب پساب تولید و به چرخه مصرف فضای سبز تهران می‌رساند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون