کد خبر: ۲۶۹۱۲
۱۸:۴۳ -۲۹ فروردين ۱۴۰۰
شهریار مغانلو که پس از پیوستن به پرسپولیس موفق به گلزنی در مسابقات نشده بود، بالاخره در دیدار با الریان پایش به گل باز شد و دبل کرد.

شهریار مغانلو

نشان تجارت - شهریار مغانلو در حالی تعویض شد که تنها ۴ دقیقه از زمان گل دوم او به الریان قطر می‌گذشت!

برای خیلی‌ها پس از خروج شهریار مغانلو از زمین این سئوال پیش آمد که چرا یحیی گل محمدی این مهاجم سرحال و دارای اعتماد به نفس شده را از زمین بیرون کشید؟ یا اینکه چرا سرمربی پرسپولیس اجازه نداد مهاجم شماره ۷۰ تیمش در این دیدار برابر الریان هت تریک کند؟!ب

یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس و کادرفنی این تیم به ما خبر داد:«شهریار مغانلو گرچه نمایش خیره کننده‌ای داشت، اما هنوز یک بازیکن ۹۰ دقیقه‌ای نیست. او به دلیل دوندگی و خستگی تعویض شد تا برای دیدار بعدی این تیم برابر گوای هند حفظ شود. با توجه به فشردگی بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا یحیی گل محمدی تصمیم درستی گرفت و …»

شهریار مغانلو که مدتی در پرتغال و سپس تهران در قرنطینه به سربرده بود از آمادگی بدنی مطلوب دور شده است.

این مهاجم بلند بالا و سرزن در تمرینات تیمش هر روز یک ساعت زودتر به ورزشگاه شهید کاظمی می‌رفت، اما هنوز برای ۹۰ دقیقه دویدن آماده نیست.

فراموش هم نباید کرد یحیی گل محمدی از مهاجم نوک تیمش انتظار دوندگی بی امان و پرسینگ شدید مدافعان حریف را دارد. نکته‌ای که عامل اصلی نیمکت نشینی مهدی عبدی در پرسپولیس شده است.

از طرفی فشردگی مسابقات و برگزاری دو روز درمیان رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا عامل دیگری برای تعویض شهریار مغانلو بود.

شاید شهریار مغانلو می‌توانست با ادامه حضور در زمین بازی با الریان قطر هت تریک کرده و گل سوم را هم بزند، اما یک امکان دیگر هم وجود داشت.

چه بسا این مهاجم گلزن به دلیل خستگی زیاد و فشار فراوان مصدوم شده و بازی یا بازی‌های بعدی پرسپولیس را از دست می‌داد.

به نظر می‌رسد یحیی گل محمدی با تعویض شهریار مغانلو و به میدان فرستادن عیسی آل کثیر بهترین تصمیم ممکن را گرفت.

هر چند عیسی آل کثیر هم نشان داد فاصله بسیار بعیدی با روز‌های اوج خودش دارد.

شهریار مغانلو با این آمادگی بالا و تداوم گلزنی در لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند به آرزوی خودش و دلیل اصلی پرسپولیسی شدن رسیده و حتی به تیم ملی نیز دعوت شود.

شاید مدیران باشگاه پرتغالی سانتاکلارا خوشحال باشند که مهاجم قرضی آن‌ها توانسته است در لیگ قهرمانان آسیا خوش درخشیده و توجه تیم‌های پولدار عربی را به خود جلب کند!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون