کد خبر: ۲۶۷۳۳
۱۰:۲۵ -۲۷ فروردين ۱۴۰۰
سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه از نهایی شدن قرارداد خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن کرونا اسپوتنیک-وی از روسیه خبر داد. ایران ۶۰ میلیون دوز واکسن کرونا از روسیه می‌خرد

خرید واکسن روسی

نشان تجارت - کاظم جلالی با اعلام خبر نهایی شدن قرارداد خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک-وی از روسیه گفت: با اتمام مراحل ارسال محموله‌های باقیمانده از قرارداد نخست، قرارداد جدید از آغاز خردادماه وارد مرحله اجرایی می‌شود.

کاظم جلالی سفیر ایران در فدراسیون روسیه اعلام کرد: به دنبال مذاکرات فشرده با صندوق سرمایه گذاری‌های مستقیم روسیه و با حمایت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی قرارداد ۶۰ میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون کامل ۳۰ میلیون نفر امضا و نهایی شد.

جلالی در گفتگو با ایرنا تصریح کرد: بر اساس این قرارداد از خرداد تا آذر ماه این ۶۰ میلیون دوز به طریقی که در قرارداد مشخص شده به ایران ارسال خواهد شد.

جلالی در باره اتمام ارسال دوز‌های باقیمانده قرارداد فعلی برای دو میلیون دوز، طرف روس متعهد شد بزودی بقیه را هر چه سریعتر تحویل دهد. تاکنون ۵ محموله واکسن به میزان ۵۲۰ هزار دوز به ایران ارسال شده است.

تولید مشترک واکسن کرونا در ایران

سفیر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد تاکنون دو شرکت ایرانی با طرف روس برای تولید مشترک واکسن در داخل کشور قرارداد منعقد شده و برای یکی از این شرکت‌ها سلول‌های تولید واکسن در اختیار آن‌ها قرار داده شد.

جلالی افزود: برای دومین شرکت نیز از سوی روسیه سلول‌های کشت و تولید واکسن بزودی ارسال می‌شود و کار تولید واکسن را آغاز خواهند کرد.

وی گفت: سومین شرکت ایرانی هم به طرف روس معرفی شده است، اما تاکنون روسیه در باره این شرکت نظر نداده است.

این مقام دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در روسیه اعلام کرد تمامی افراد و شرکت‌های واکسن سازی که توانایی لازم برای تولید مشترک واکسن با روسیه را دارند با سفارت جمهوری اسلامی ارتباط حاصل کنند تا اقدام لازم برای معرفی آن‌ها به مراجع ذیربط روسی انجام شود.

جلالی گفت: تاکنون بجز این سه شرکت که دوتای آن‌ها مورد تایید روسیه قرار گرفته است و یکی هم به تازگی معرفی شده است تاکنون شرکت جدیدی اعلام آمادگی نکرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون