کد خبر: ۲۶۱۷۷
۱۹:۵۴ -۱۷ فروردين ۱۴۰۰
غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: توقف صدور دفترچه بیمه، بیمه‌شدگان را از تکفل سرپرست خارج نمی‌کند و سیستم به صورت خودکار به هنگام استحقاق‌سنجی، استحقاق بیمه را محاسبه خواهد کرد.

توقف صدور دفترچه بیمه

نشان تجارت - شهرام غفاری افزود: اعتبار این کفالت عمدتا برابر با یک سال است و پس از پایان این مدت باید با مراجعه به شعب کارگزاری یا از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین‌اجتماعی تمدید شود. بیمه‌شدگان همچنین می‌توانند با سامانه ۱۴۲۰ تماس بگیرند و راهنمایی شوند.

‌غفاری گفت: دختر مجرد که تحت تکفل پدر قرار دارد باید با ارائه مدارکی مبنی بر عدم ازدواج و دانشجو بودن این اعتبار را تمدید کند. همچنین زنان شاغل تامین‌اجتماعی تحت تکفل همسر نیز قرار می‌گیرند؛ بنابراین سیستم به صورت اتوماتیک یکی از بیمه‌ها را تخصیص و عنوان دوم را حذف می‌کند.

چاپ و عرضه دفترچه جدید تأمین اجتماعی از اول اسفند ماه ۹۹ در همه شعب و کارگزاری‌های سراسر کشور متوقف شد.

همچنین سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی در دسترس همه مراکز درمانی طرف قرارداد است و پزشکان اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه نسخه الکترونیک سازمان به نشانی ep.tamin.ir و دریافت نام کاربری، نسبت به نسخه نویسی الکترونیک اقدام کنند.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون