کد خبر: ۲۵۷۲۷
۰۹:۳۰ -۱۰ فروردين ۱۴۰۰
بازار سرمایه سومین فعالیت خود در سال جدید در حالی آغاز کرد که شاخص کل بورس همچنان روندی پرنوسان داشت و در نهایت با چراغ قرمز به کار خود پایان داد. این در حالی است که شاخص کل یا معیار هم وزن و شاخص کل فرابورس روندی صعودی داشتند.

بورس

نشان تجارت - شاخص کل بورس امروز با ۳۷۹۹ واحد کاهش رقم یک میلیارد و ۳۰۳ واحد راثبت کرد. این در حالی است که شاخص کل یا معیار هم وزن با ۲۷۶ واحد افزایش به رقم ۴۴۲ هزار و ۸۲۸ واحد رسید. معامله گران این بازار ۵۱۰ هزار معامله به ارزش ۴۱ هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال انجام دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری نفت گاز و پتروشیمی تامین، ایران خودرو، توسعه معادن وفلزات نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت تهران و فراوری معدنی اوپال کانی پارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با ۳۴ واحد افزایش رقم ۱۸ هزار و ۸۱ واحد را ثبت کرد. معامله گران این بازار ۲۵۳ هزار معامله به ارزش ۲۵ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال انجام دادند.

هولدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی تندگویان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و پلمیر آریاساسول نسبت به سایر نمادها تاثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی زاگرس، اعتباری ملل و تولید نیروی برق دماوند نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون