کد خبر: ۲۵۱۹۳
۱۰:۴۶ -۳۰ اسفند ۱۳۹۹
یکی از علائم رایج ابتلا به بیماری کووید ۱۹، تب است. تب ممکن است در فاصله ۲ تا ۱۴ روز بعد از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا ظاهر شود. حال باید دید دمای بدن در حالت عادی و در حالت ابتلا به بیماری کرونا چقدر است؟

شیوع ویروس کرونا

نشان تجارت هر چند به طور سنتی دمای بدن در حالت عادی ۳۷ درجه سانتیگراد (بین ۳۷.۵ -۳۶.۵) فرض می‌شده است، ولی مطالعات بزرگی اخیرا دمای بدن انسان را به طور متوسط ۳۶.۶ (بین ۳۷.۲-۳۶.۱) در نظر می‌گیرند. داده‌های یک مطالعه روی ۲۶۲ بیمار در چین نشان می‌دهد، ۹۹ درصد از افراد تب ۳۷.۳ و بالاتر داشته اند.

مطالعه دیگری، دمای بیشتر از ۳۹ درجه را نشانه تب در بیماران مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته است. بر اساس مطالعات انجام شده و گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در امریکا، در صورتی که دمای بدن ۳۸ درجه و بالاتر باشد آن را تب و از علائم محتمل بیماری کرونا در نظر می‌گیریم. نظام سلامت ملی انگلستان، دمای بدن ۳۷.۸ و بالاتر را برای علامت بیماری کرونا اعلام کرده است. سازمان جهانی بهداشت نیز دمای ۳۷.۳ و بالاتر را به عنوان نشانه‌ای برای این بیماری عنوان کرده است.

نتیجه‌گیری

بر اساس شواهد موجود در صورت ابتلا به بیماری کووید ۱۹، دمای بالاتر از ۳۷.۳ درجه سانتیگراد، به عنوان یکی از علائم بیماری در نظر گرفته می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون