کد خبر: ۲۳۹۱۶
۱۴:۳۳ -۰۵ اسفند ۱۳۹۹
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تسهیل و بسترسازی برای حضور سرمایه گذاران، هدف گذاری جهت کسب درآمد پایدار، مطالعه و تهیه برنامه‌های جامع اقتصادی، اصلاح برخی ساختار‌ها و رفع موانع تولید مهمترین ماموریت‌های معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان محسوب می‌شود.

منطقه آزاد قشم

نشان تجارت - حمیدرضا مومنی در آیین معارفه فریدون فدایی دولت، سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان با قدردانی از تلاش‌های کیهان عباسیان معاون سابق اقتصادی و سرمایه گذاری؛ اظهار کرد: به نتیجه رسیدن بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی منطقه آزاد قشم طی سال‌های گذشته نتیجه عملکرد موفق و هماهنگی مدیریت‌های مختلف این معاونت بوده است.

مومنی ادامه داد: با وجود برخی مشکلات اقتصادی در حوزه‌های مختلف، حضور پروژه‌های متعدد اقتصادی منطقه آزاد قشم در میان طرح‌های اقتتاح شده توسط ریاست جمهوری نشان دهنده عملکرد خوب و موفقیت در انجام این پروژه‌ها است.

او با تاکید بر لزوم توجه و اجرای دقیق قوانین مرتبط با حوزه اقتصادی، تصریح کرد: برگ زرین عملکرد معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان، سلامت و شفافیت فرآیند‌ها بوده که امیدواریم این رویه با دقت بیشتری ادامه پیدا کند.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری شاهرگ حیاتی سازمان منطقه آزاد قشم است و برای موفقیت در اجرای پروژه‌ها باید با نگاهی آسیب شناسانه برای رفع نقاط ضعف موجود تلاش کرد.
مومنی خاطرنشان کرد: بسترسازی و تسهیل شرایط جهت حضور و فعالیت سرمایه گذاران حوزه‌های مختلف اقتصادی

یکی ماموریت‌های اصلی و مهم معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری است.
او تاکید کرد: برای اینکه انگیزه سرمایه گذاران جهت حضور و فعالیت در این منطقه افزایش پیدا کند، باید از توان و ظرفیت واحد‌های دانش بنیان جهت بهود وضعیت تجارت و افزایش بهره روی در بخش‌های تولیدی استفاده نمود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه هدف گذاری برای کسب درآمد‌های پایدار برای این سازمان را دیگر ماموریت سرپرست جدید معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری دانست و افزود: وجود منابع مالی پایدار، برای اجرای پروژه‌های عمرانی بیشتر و سرعت بخشیدن به توسعه متوازن در جزیره کمک کننده خواهد بود.

مومنی ادامه داد: تشکیل و راه اندازی دفتر مطالعات اقتصادی یکی از فعالیت‌هایی است که می‌تواند به تسهیل شرایط حضور در بازار‌های هدف، آسیب شناسی و شناسایی نقاط ضعف موجود در حوزه‌های بازرگانی و تولید و همچنین تهیه برنامه‌های جامع برای حوزه‌های مختلف اقتصادی در سازمان منطقه آزاد قشم کمک کننده باشد.

او با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار‌های برنامه ریزی، نیروی انسانی و درآمدی در معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری، خاطرنشان کرد: ارتباط مستمر میان مدیریت‌های مختلف این معاونت و همچنین سایر معاونت‌ها و مدیریت‌های سازمان می‌تواند موجب افزایش بهره روی شود.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ برای مقابله با فساد‌های احتمالی و ایجاد شفافیت باید با تمام توان به سمت سیستمی شدن فرآیند‌ها در معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری حرکت کرده و شرایط را جهت پیگیری امور در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین بروکراسی فراهم کنیم.

مومنی در پایان خاطرنشان کرد: نقطه قوت و رمز عملکرد موفق سازمان منطقه آزاد قشم طی سال‌های گذشته تمرکز بر انجام ماموریت‌های قانونی و دور شدن از بداخلاقی‌ها و حواشی سیاسی بوده است.

براساس این گزارش، فریدون فدایی دولت، سرپرست جدید معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه با تقدیر از حسن نظر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: برنامه ریزی و هدف گذاری جهت ایجاد درآمد‌های پایدار و تسهیل شرایط جهت حضور و فعالیت سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مهمترین برنامه‌های معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری در دور جدید خواهد بود.

فدایی دولت ادامه داد: این معاونت جهت انجام ماموریت‌ها و وظایف محوله از تمام توان و ظرفیت‌های موجود بهره خواهد برد و در عمل دنباله روی اهداف و سیاست گذاری‌های صورت گرفته توسط مدیرعامل محترم و مجموعه سازمان منطقه آزاد قشم است.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در پایان تصریح کرد: با همفکری و همراهی سایر مدیریت‌ها و معاونت‌های سازمان منطقه آزاد قشم و همچنین هماهنگی با سایر دستگاه‌ها جهت انجام ماموریت‌های پیش بینی شده تلاش خواهیم کرد.

منبع: برنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون