کد خبر: ۲۳۴۸۰
۱۸:۲۶ -۲۷ بهمن ۱۳۹۹
احتمال پولبک دلار به محدوده ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان
در بازار امروز نماد‌های فپنتا، وصنعت، حپترو، دروز، شپارس، خچرخش و چکارن بیشترین افزیش قیمت و نماد‌های پتایر، غسالم، سصفها، حفارس، سدور، خزامیا و حتاید بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

بازار بورس

نشان تجارت - امروز شاخص کل با ۷ هزار و ۲۴۳ واحد ریزش به عدد یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحد کاهش پیدا کرد. شاخص کل هم‌وزن، اما با ۱۲۸ واحد رشد به عدد ۴۳۷ هزار و ۲۳۰ واحد افزاش یافت. امروز نماد‌های فملی و شبندر بیشترین اثر مثبت و نماد‌های شستا، فولاد، فارس، کچاد و وغدیر بیشترین اثر مثبت را شاخص کل گذاشتند.

در بازار امروز نماد‌های فپنتا، وصنعت، حپترو، دروز، شپارس، خچرخش و چکارن بیشترین افزیش قیمت و نماد‌های پتایر، غسالم، سصفها، حفارس، سدور، خزامیا و حتاید بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

شاخص کل فرابورس نیز با ۸۴ واحد کاهش به عدد ۱۷ هزار و ۷۳۱ واحد کاهش یافت. بپاس، آریا، زاگرس، صبا، ذوب، هرمز و شگویا بیشترین اثر منفی را افت شاخص کل فرابورس گذاشتند.

در تحلیل بازار امروز موارد زیر حائز اهمیت است:

۱. از آخر وقت دیروز روند عرضه‌ها در بازار زیاد شد که نهایتا به تشکیل صف‌های فروش در بسیاری از نماد‌های بورسی منجر شد. روند بازار فعلا طبیعی است و این که از نظر تکنیکی شاخص کل محدوده یک میلیون و ۱۸۰ هزار الی یک میلیون و ۲۰۰ واحد را ببیند و مجددا به صعود خودش ادامه بدهد، طبیعی است. اما نکته این است که با توجه به تغییر دامنه نوسان به منفی ۲ نمی‌توان زیاد مطمئن بود که این پولبک تکمیل بشود و حتی ممکن است زودتر به روند صعودی خودش برگردد. مخصوصا این که امروز صف فروش فولاد مبارکه به صورت کامل جمع شد. شبندر نیز مجددا صف خرید شد. این دو اتفاق این سیگنال را به بازار سرمایه داد که احتمالا منفی‌های زیادی را در بازار شاهد نخواهیم بود.

۲. از طرفی امروز نشریه معتبر گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که قیمت فلزات جهانی با توجه به تزریق واکسن کرونا و افزایش تقاضا، رشد خواهد داشت و آینده خوبی را برای فلزات در نظر گرفت. می‌توان شکسته شدن پولبک شاخص کل به ترند نزولی را با پولبک احتمالی دلار به محدوده ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان، هم‌زمان دانست.

۳. سخنان محسن رضایی در مورد احتمال تصویب FATA احتمال تکنیکی پولبک دلار به ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان را مقداری تقویت می‌کند.

منبع: اقتصاد24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون