کد خبر: ۲۳۴۷۴
۱۴:۲۵ -۲۷ بهمن ۱۳۹۹
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) از آغاز مرحله عملیاتی طرح گازرسانی به بندر امام خمینی (ره) در آینده نزدیک خبر داد.

بندر امام خمینی

نشان تجارت - عادل دریس گفت: در این پروژه در نظر است ۲۷ هزار متر مکعب گاز طبیعی از طریق دو مسیر و با برخورداری از دو ایستگاه تقلیل فشار به تمام نقاط منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) انتقال داده شود.

دریس افزود: پس از اتمام مطالعات مراحل اول و دوم طرح گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)، مرحله عملیاتی این طرح با برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار واجد شرایط به زودی آغاز خواهد شد.

وی بیان داشت: به دنبال برگزاری تشریفات مناقصه انتخاب پیمانکار واجد شرایط برای اجرای طرح گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)، شبکه انتقال گاز طبیعی به عنوان سوخت جایگزین و پاکیزه در این مجتمع بندری احداث می‌شود.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) افزود: در این پروژه در نظر است ۲۷ هزار متر مکعب گاز طبیعی از طریق دو مسیر و با برخورداری از دو ایستگاه تقلیل فشار به تمام نقاط منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) انتقال داده شود.

دریس خاطرنشان کرد: عملیاتی شدن پروژه گازرسانی به این بندر بزرگ تجاری علاوه بر رفع درخواست متقاضیان، موجب تغییر سوخت مصرفی تعدادی از کارخانجات و صنایع از سوخت مازوت به گاز طبیعی، تأمین سوخت نیروگاه و در نتیجه توسعه روز افزون شرکت‌های فعال در این مجتمع بندری می‌شود.

منبع: فرینا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون