کد خبر: ۲۳۲۶۷
۰۹:۴۲ -۲۳ بهمن ۱۳۹۹
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به توهین به رییس جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن واکنش نشان داد. پشت‌ پرده شعار علیه روحانی!

توهین به حسن روحانی

نشان تجارت - روز گذشته و در جریان راهپیمایی ۲۲ بهمن در اصفهان و با وجود تذکرهای مکرر رهبرانقلاب جمعی از افراد در مراسم ۲۲ بهمن اصفهان شعار مرگ بر رئیس جمهور می دادند.

در همین راستا جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در توئیتی نوشت؛ توهین به رئیس جمهور قانونی کشور هم حرام و هم جرم است. کسانی که از این کار حمایت کرده و می کنند نیز در جرم آنها شریکند.

پشت‌ پرده شعار علیه روحانی! / نماینده مجلس: شاید شوخی بوده باشد

ادعای عجیب نماینده اصفهان

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در واکنشی عجیب عنوان کرد: در حال حاضر همه باید به فکر وحدت و پیشبرد امور کشور باشیم شاید این موضوع در قالب شوخی بوده است.

«عباس مقتدایی خوراسگانی»، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با توهین به رئیس جمهور در جریان راهپیمایی بیست و دوم بهمن در اصفهان به برنا گفت: آنطور که پیداست در یک بخشی خارج از مسیر اصلی راهپیمایی این اتفاق رخ داده اما اینکه آیا برنامه‌ ریزی قبلی بوده یا نه؟! من از کیفیت آن اطلاعی ندارم و فقط تصاویری را مشاهده کردم.

او افزود: در روزهای جشن ملی همه باید متناسب با نیاز جامعه از اصول اساسی انقلاب دفاع کنند و این یک اصل پذیرفته شده است و همه باید از نظر رعایت احترام، مسئولین کشور را محترم بشماریم.

مقتدایی تاکید کرد: هیچ فرد انقلابی نباید خارج از معیارهای پذیرفته شده کشور عمل کند. البته بازبینی فیلم مربوطه نشان می دهد این افراد ده بیست نفر یا چند ده نفر بیشتر نیستند و نمی توان آنها را به عنوان مجموعه ای از راهپیمایی کنندگان در نظر گرفت.

او اضافه کرد: در واقع من فکر می کنم این صحنه خارج از مسیرها بوده است.

نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: همه ملت می دانند که رعایت هنجارها و رعایت مقررات باید در همه سطوح انجام بگیرد. من عقیده دارم نباید به حاشیه هایی که به اساس وحدت ملت لطمه می زند، وارد شویم. اگر خطایی در جایی اتفاق افتاده است نباید آنگونه رفتار کرد که گویی اصلی اساسی که همان وحدت ملت، هم گامی و هم راهی مردم با نهاد های قانونی است، خدشه دار شود.

او اظهار کرد: در مجموع و در یک کلمه عرض می کنم که این رخداد مربوط به یک جریان کلی راهپیمایی نیست و در حال حاضر همه باید به فکر وحدت و پیشبرد امور کشور باشیم شاید این موضوع در قالب شوخی بوده است.

پشت‌ پرده شعار علیه روحانی!

نعمت احمدی حقوقدان طی یادداشتی نوشت: سابقه هجمه با يک فرد در داخل نظام و توهين کردن به صورت علني، ريشه در گذشته هم دارد. اصولا از نيمه دوم رياست‌جمهوري آيت‌ا... هاشمي‌رفسنجاني جرياني به راه افتاد و پشت اين شعار قايم شد، نقد هاشمي، بعد از تخريب هاشمي و در نهايت به صورت يک جريان شکل گرفت. با برخي از افراد در همان زمان که صحبت مي‌کردم بر اين باور بودند که ما ضمير را فعلا آقاي هاشمي مي‌گيريم، اصل نظام هدف است. يعني شعاري که سر مي‌دهيم، تخطئه‌اي که مي‌کنيم و تخريبي که صورت مي‌دهيم، هاشمي نيست بلکه منظور اصل نظام است و پشت اين نقاب قايم مي‌شويم و الان هم به همين صورت است.

يک دسته از تندروهاي داخلي که في‌الواقع جواناني هستند که وقايع را نمي‌شناسند، از وقايع پشت پرده بي‌خبرند و از اختيارات رئيس‌جمهور مطلع نيستند، به صورت شعاري، سخن مي‌گويند. اما يکسري افراد آگاهانه «مرگ بر روحاني» سر مي‌دهند که درواقع مرگ بر روحاني نيست بلکه عليه نظام است که فضاي بازي را که تجربه هم کرده‌ايم اجازه داديم و از همان دور دوم رياست‌جمهوري هاشمي‌رفسنجاني آغاز و تا الان هم ادامه دارد که يک فرد را نشانه مي‌گيرند درحالي‌که نيت‌شان آن فرد نيست بلکه نيت مخالفت با چيز ديگري است، ضمن اينکه در جو هم قرار مي‌گيرند و سوءاستفاده هم از آنها مي‌شود.

منبع: خبرآنلاین

منبع: خبرآنلاین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون